Dva zápasy na hřištích doposud neporažených týmů absolvovalo o víkendu béčko třebíčských mužů. Obě utkání třebíčští zvládli na výbornou a do tabulky si připsali 4 body za dvě vítězství.

Sokol Moravská Nová Ves - TJ Třebíč B 62:72

Body a sestava: Janík 18, Pavlas 14, Balko 13, Svoboda R. 12, Kissler 8, Šárka 7, Mifka, Novák D., Skála.

Sobotní střetnutí v Moravské Nové Vsi proti plné lavičce domácích bylo ze začátku nepřesné z obou stran, nicméně hráčům Třebíče se podařilo skórovat alespoň z trestných hodů a po pěti minutách tak na tabuli svítilo skóre 0:6. První úspěšnou střelu zaznamenali domácí až v šesté minutě, na což ale naši bojovně hrající borci dokázali odpovědět šňůrou hned tří tříbodových košů a odskočili už na 3:15. Zbytek první čtvrtiny byl vyrovnaný a do druhé části si tak odnášela Třebíč vedení 12:25.

Po vystřídání třebíčských a sérii chyb v obraně i útoku se domácí dokázali dostat během druhé čtvrtiny zpět do zápasu. Prvních 7 minut této části vyhráli i díky přechodu na zónovou obranu 20:4 a dostali se do tříbodového vedení. Dvěma slepenými koši skvěle hrajícího Petra Pavlase se ale domácí trhák podařilo zastavit a do poločasu si tak hosté vzali vedení zpět (34:35).

Také třetí čtvrtina přinesla vyrovnaný basketbal a do rozhodující desetiminutovky se šlo za stavu 53:55. S nadšením hrající Třebíčané vlétli do závěrečné části zápasu šňůrou deseti bodů v řadě, čímž se dostali do trháku, na který už domácí nedokázali odpovědět tak, jako se jim to povedlo několikrát v dřívějším průběhu zápasu.

Béčko si tak připsalo velmi cenné vítězství z palubovky nevyzpytatelného soupeře. Pochvala patří celému týmu za bojovný výkon, kdy i lavička zápasem opět žila tak, jak jsme byli zvyklí v minulé sezoně.

TJ Znojmo - TJ Třebíč B 47:79

Body a sestava: Janík 28, Svoboda R. 11, Balko 10, Lenikus 8, Kissler 6, Novák D. 6, Šárka 6, Prodělal 4, Skála.

Navázat na sobotní výkon, to byl cíl třebíčských basketbalistů v nedělním ranním utkání ve Znojmě, které podobně jako Moravská Nová Ves do tohoto víkendu nepoznalo v sezóně hořkost porážky.

Po pomalém rozjezdu v první čtvrtině se třebíčským podařilo v té druhé rozehřát na provozní teplotu a proti laxně hrajícímu soupeři postupně pohodlně navyšovat rozdíl ve skóre. Unaveně působící domácí si nevěděli rady zejména s rychlostí Honzy Janíka, který soupeři v zápase nasázel 28 bodů včetně 4 trojek. Rychlá hra zdobila výkon Třebíče po celý zápas a ať byla sestava na hřišti nakombinovaná jakkoliv, vedení třebíčských neustále narůstalo.

Velký prostor dostalo opět trio mladíků - Lenikus (8 bodů, 2 trojky), Novák (6 bodů) a Skála (4 fauly). Zejména David Novák pod košem zahrál dobrý zápas, nedal domácím pivotům prostor, aby se výrazně prosadili a svůj výkon ozdobil i několika bloky.

Třebíčské béčko tak po tomto víkendu opět pokukuje po čelních příčkách tabulky a svou bilanci 4 vítězství a 2 porážek bude chtít vylepšit za dva týdny na palubovce zatím posledního týmu ze Slavičína.