62:72
(12:25, 22:10, 19:20, 9:17)
Sokol Moravská Nová Ves TJ Třebíč B

Sobotní střetnutí v Moravské Nové Vsi proti plné lavičce domácích bylo ze začátku nepřesné z obou stran, nicméně hráčům Třebíče se podařilo skórovat alespoň z trestných hodů a po pěti minutách tak na tabuli svítilo skóre 0:6. První úspěšnou střelu zaznamenali domácí až v šesté minutě, na což ale naši bojovně hrající borci dokázali odpovědět šňůrou hned tří tříbodových košů a odskočili už na 3:15. Zbytek první čtvrtiny byl vyrovnaný a do druhé části si tak odnášela Třebíč vedení 12:25.

Po vystřídání třebíčských a sérii chyb v obraně i útoku se domácí dokázali dostat během druhé čtvrtiny zpět do zápasu. Prvních 7 minut této části vyhráli i díky přechodu na zónovou obranu 20:4 a dostali se do tříbodového vedení. Dvěma slepenými koši skvěle hrajícího Petra Pavlase se ale domácí trhák podařilo zastavit a do poločasu si tak hosté vzali vedení zpět (34:35).

Také třetí čtvrtina přinesla vyrovnaný basketbal a do rozhodující desetiminutovky se šlo za stavu 53:55. S nadšením hrající Třebíčané vlétli do závěrečné části zápasu šňůrou deseti bodů v řadě, čímž se dostali do trháku, na který už domácí nedokázali odpovědět tak, jako se jim to povedlo několikrát v dřívějším průběhu zápasu.

Béčko si tak připsalo velmi cenné vítězství z palubovky nevyzpytatelného soupeře. Pochvala patří celému týmu za bojovný výkon, kdy i lavička zápasem opět žila tak, jak jsme byli zvyklí v minulé sezoně.