První domácí zápasy už má za sebou také rezerva třebíčských mužů, která o víkendu přivítala na své palubovce týmy Mikulova a Kyjova.

TJ Třebíč B - INMEDIAS Mikulov 80:54

Body a sestava: Janík 17, Svoboda R. 12, Pavlas 11, Svoboda J. 11, Šárka 9, Novák D. 6, Balko 4, Lenikus 4, Obršlík 4, Mifka 2, Vecheta.

Do sobotního zápasu nastoupili Třebíčané oproti předchozímu víkendu posíleni hned o trojici hráčů, kteří se představili v základní sestavě (Janík, Pavlas, J. Svoboda). První tři čtvrtiny se hrál vyrovnaný basketbal a závěrečná část tak začínala za domácího vedení 53:46.

V poslední čtvrtině snad i díky širší lavičce zbylo více sil domácím, kteří tento úsek hry ovládli v poměru 27:8 a připsali si tak první vítězství v nové sezoně. Výkon hlavně v obraně měl daleko k ideálu, ale pozitivem byl bodový příspěvek hned deseti hráčů, z toho 4 zaznamenali dvouciferný počet bodů.

TJ Třebíč B - Jiskra Kyjov B 75:57

Body a sestava: Balko 17, Svoboda R. 12, Janík 11, Svoboda J. 8, Novák D. 6, Prodělal 6, Pavlas 4, Vecheta 4, Lenikus 3, Mifka 2, Obršlík 2, Šárka.

Druhé víkendové utkání proti Kyjovu, který dorazil k zápasu pouze se sedmi hráči, začalo třebíčské béčko opět v pomalém tempu a první čtvrtinu vyhrálo těsně 16:14. Dvě minuty před koncem druhé čtvrtiny si ale vypracovalo sedmnáctibodový náskok a zdálo se, že do druhé poloviny utkání si odnese pohodlné vedení. Po několika nepochopitelných chybách v útoku i obraně však soupeř dokázal pěti rychlými koši domácí náskok zlikvidovat a s klaksonem snížil na poločasových 37:30.

Ani ve druhém poločase se kvůli zónové obraně Kyjova třebíčským dlouho nedařilo odskočit do trháku, a tak o vítězi nebylo rozhodnuto až do začátku poslední čtvrtiny. Ten si domácí hráči pohlídali a pět minut před koncem odskočili do rozhodujícího vedení 67:49. Osmnáctibodový rozdíl udrželi až do konce, a tak prodloužili svou domácí neporazitelnost už na 19 zápasů.

V nedělním zápase skórovalo celkem 11 hráčů včetně tria mladíků Lenikus, Novák a Obršlík, kteří se bodově prosadili v obou víkendových utkáních.

Za 14 dní se béčko porve o další body do tabulky na palubovkách Moravské Nové Vsi a Znojma.