Béčko vstoupilo do nového roku 2019 domácími zápasy proti soupeřům ze Znojma a Mikulova. Třebíčští svým soupeřům nedali šanci a připsali si dvě jednoznačná vítězství.

TJ Třebíč B - TJ Znojmo 74:52

Body a sestava: Hanáček 15, Svoboda J. 13, Svoboda R. 13, Kissler 10, Beneš 8, Tesař 6, Janík 5, Lenikus 2, Novák 2, Mifka, Skála.

Do nového roku vstoupili hráči třebíčského béčka na domácí palubovce odvetami proti soupeřům z jihu Moravy.

V sobotu se představil v Třebíči tým ze Znojma a proti téměř kompletní sestavě domácích od začátku zápasu ztrácel. Už po první pětiminutovce se Třebíčané dostali do dvouciferného vedení a brzy se tak na hříště dostala kompletní jedenáctka hráčů včetně mladého tria - Lenikus, Novák, Skála. Náskok Třebíče v průběhu zápasu narostl až na konečných 74:52.

Za domácí se dostali celkem 4 hráči na dvouciferný počet bodů a po kolektivním výkonu tak vkročilo béčko do druhé poloviny sezony povinným vítězstvím. Zápasu nakonec nevadilo ani to, že k němu netradičně dorazil pouze jeden rozhodčí, který si však zkušeně se svou rolí poradil a zápas v poklidu odřídil.

TJ Třebíč B - INMEDIAS Mikulov 82:42

Body a sestava: Janík 18, Svoboda R. 14, Hanáček 10, Tesař 10, Svoboda J. 8, Balko 6, Mifka 6, Beneš 4, Kissler 4, Skála 2, Lenikus, Novák.

V neděli ráno třebíčské béčko čekal papírově o poznání těžší soupeř - dosavadní suverénní lídr tabulky a za první polovinu sezony jen jednou poražený Mikulov. Domácí oproti sobotě ještě posíleni o Michala Balka však od začátku nenechali nic náhodě a od prvních minut si začali pomalu budovat svůj náskok.

V první rozkouskované čtvrtině se více diskutovalo, než hrálo, přesto Třebíč zakončila úvodní dějství vedením o 10 bodů. Zlomovým se ukázal konec první čtvrtiny a celá druhá čtvrtina, kdy během 12 minut domácí Mikulovu povolili pouze 4 body, a tento úsek hry vyhráli 33:4. Do druhé poloviny zápasu se tak šlo za rozhodnutého stavu 51:16 pro Třebíč a opět tak mohli dostat slušnou porci minut všichni hráči z lavičky.

Stejně jako v sobotu se hned čtyři borci dokázali prosadit více než 10 body a celý tým zaslouží pochvalu za kolektivní pojetí hry proti zónové obraně soupeře. Vysokou výhrou 82:42 Třebíč oplatila Mikulovu smolnou porážku z úvodu sezony (51:52) a dotáhla se opět na čelo soutěže.

Další příležitost vidět rozjeté třebíčské béčko v akci budete mít 25.1.2019 na basketbalovém plese. #bavendo