Další dvě důležitá vítězství si o víkendu připsalo třebíčské béčko a nadále je v závěsu za vedoucím Mikulovem. Za 14 dní čeká třebíčskou rezervu v posledním zápase roku 2018 pikantní derby na palubovce Velkého Meziříčí. 

Sokol Podolí - TJ Třebíč B 62:79

» statistika a komentář

Body a sestava: Balko 23, Janík 21, Tesař 14, Hanáček 13, Prodělal 8, Kissler, Lenikus, Mifka, Skála.

První prosincový zápas odehrála třebíčská rezerva na palubovce Podolí, které v této sezoně všechny dosavadní domácí zápasy s přehledem vyhrálo. Utkání bylo přímým soubojem o druhé místo v tabulce, takže jsme očekávali náročný zápas, což se od úvodních minut potvrdilo.

V nevelké hale nás přivítala bouřlivá atmosféra a plná lavička domácích. Vysoké tempo úvodní čtvrtiny vyhovovalo více našim hráčům, a i přes tvrdou obranu a akusticky důrazné pokyny domácí trenérky jsme především díky přesné střelbě z dálky a úspěšným nájezdům po první čtvrtině odskočili do vedení o 12 bodů (14:26). Skvělou obranu předváděl především Honza Janík, který nenechal žádný prostor (6 bloků), aby se z dálky rozstřílel nejlepší střelec domácích. Ve vyrovnané druhé čtvrtině se domácím podařilo jeden bod z našeho náskoku ukrojit a do druhé poloviny se tak šlo za stavu 31:42.

Výborný vstup do třetího dějství a šňůra 9:0 poslaly Třebíč do vedení už o 20 bodů. Domácí však okamžitě odpověděli osmi body v řadě a nadechovali se k návratu do zápasu. Po oddechovém času třebíčských přišla další série úspěšných střel z dálky a 12 bodů v řadě znamenalo vedení hostů už 39:63. Tečku za třetí čtvrtinou udělal Honza Janík, který svou čtvrtou trojkou během 7 minut zvyšoval na rozdíl 25 bodů.

Veškeré naděje domácích na zvrat v zápase vzaly za své, když jsme čtvrtou čtvrtinu otevřeli další sérií košů a po pětiminutovém úseku hry, který jsme vyhráli 13:2, bylo skóre 43:79 a zápas už se mohl jen dohrávat. V závěru tak dostali prostor všichni hráči z lavičky. Bohužel se jim nedařilo v útoku ani obraně, a tak mohli domácí v rozhodnutém zápase alespoň snížit děsivě vyhlížející rozdíl ve skóre šňůrou 19:0 na konečných 62:79 pro Třebíč.

Důležité utkání se nám podařilo vyhrát zejména díky dobré obraně a převaze na doskoku, když výborný zápas odehrála pod oběma koši dvojice Tesař, Prodělal. Bodově se nejvýrazněji prosadili Michal Balko (23 b.) a Honza Janík (21 b.).

Sokol Bystřice nad Pernštejnem - TJ Třebíč B 48:82

» statistika a komentář

Body a sestava: Janík 22, Tesař 17, Balko 13, Hanáček 7, Kissler 7, Prodělal 6, Lenikus 4, Mifka 4, Skála 2.

Papírově lehčí soupeř čekal na naše hráče v neděli v Bystřici nad Pernštejnem. Bystřice, stejně jako Podolí, měla k dispozici plný počet dvanácti hráčů, kteří v průběhu zápasu všichni zasáhli do hry. Povzbuzeni sobotní výhrou v Podolí a odpočatí díky zodpovědné sobotní noci však vtrhli třebíčští hráči do zápasu ve vysokém tempu a během úvodních tří minut odskočili do vedení 0:13. S rychlou hrou a přesně hranými signály si domácí nevěděli rady a po první čtvrtině bylo vedení Třebíče už 6:28. Ještě v první polovině tak mohli dostat prostor na hřišti všichni hráči z lavičky, každý se postupně bodově prosadil a v pohodovém nedělním dopoledni jsme tak dokráčeli k vítězství 48:82.

Za 14 dní odehraje béčko sobotní derby ve Velkém Meziříčí, čímž zakončí první polovinu sezony. Domácí odveta s BK VM je odložena na sobotu 23.2.2019. Na domácí palubovce se budeme těšit 12. a 13. ledna, kdy budeme hostit týmy Znojma a Mikulova. Bavendu zdar!

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy