Léto se chýlí ke konci, soutěže jsou rozlosovány a družstva zahájila přípravu před blížící se sezónou 2021/2022, kterou už snad nebude ovlivňovat situace s Covid-19. A co třebíčský basketbal v nové sezóně čeká? Do soutěží ČBF a ČBF JM bylo přihlášeno 5 družstev, dále budou probíhat nábory nových hráčů a hráček do přípravky a basketbalové školičky. Po dlouhé době, kdy bylo vše zavřené by to chtělo i trochu kultury, a proto si všichni 11.2.2022 zaplesáme již na šestém (pátém) ročníku basketbalového plesu!

Muži A

Příprava A-týmu na druholigovou sezónu začala koncem července a poslední víkend v srpnu je v plánu herní soustředění. Na soustředění proběhne první přípravný zápas, kdy si třebíčský tým na domácí palubovku (28.8. od 17:00) pozval druholigový tým Slovan Černá Pole.

První víkend v září čeká na áčko domácí TURNAJ 4, na které pozvání přijala prvoligová Jihlava a druholigové týmy Sokol Karviná a Tigers Basketball České Budějovice. O týden později vyráží třebíčský tým do Karviné na EMIL CUP, kde třebíčští narazí na UP Olomouc (2. liga) a dále dle výsledku na jednoho soupeře z utkání Sokol Karviná/Basket Opava 2010 (1. liga).

Tým Vladimíra Smitala byl ve 2. lize nalosován do skupiny B, kde na družstvo čekají zájezdy především do Východních a Středních Čech, ale i do severočeského Liberce. Cílem družstva v nové sezóně bude účast v play-off, které zaručuje udržení soutěže.

Druholigová sezóna začíná o víkendu 25. a 26.9., kdy třebíčští míří na palubovku Holic a Vysoké nad Labem. V úterý 28.9. čeká třebíčský A-tým 1. kolo Českého poháru. Premiéra na domácí palubovce se odehraje 9. a 10.10. proti týmu Brandýsa nad Labem a Kolínsko-kutnohorskému BK.

» Muži A - Rozpis utkání ZDE

Muži B

Béčko bude opět nastupovat v Jihomoravské lize. Svěřenci hrajících trenérů Ondřeje Mifky a Radka Svobody budou cílit na klidný střed tabulky a play-off. B-tým se letos bude muset obejít už bez pendlujících hráčů z A-týmu, ale to neznamená, že tým oslabil. Naopak se chystá překvapení v podobě velkého comebacku jednoho bývalého ligového hráče.

Příprava B-týmu pomalu začíná v těchto dnech a první zápasy béčka v Jihomoravské lize jsou naplánovány až na první víkend v říjnu, kdy třebíčští borci zajíždějí na palubovky Šlapanic a béčka jihlavské Vysočiny. Domácím fanouškům se třebíčští hráči představí 16. a 17.10. proti týmům Vyškova a Slovan Černá Pole C.

» Muži B - Rozpis utkání ZDE

Muži C

Céčko bude nastupovat v Oblastním přeboru II. třídy. Tým pod vedením Viléma Prodělala bude složen především z juniorů U19 doplněný o pár starších, ale mladých kluků, kteří budou sbírat první zkušenosti s mužským basketbalem. Dále týmu bude formou pendlování pomáhat z B-týmu trojlístek Novák, Skála a Lenikus.

Céčko začíná sezónu o víkendu 9. a 10.10. výjezdem do dalekého Slavičína a Hluku. Domácím fanouškům se tento mladý tým představí o 14 dní později, tj. 23. a 24.10. v utkáních proti Mikulovu a béčku Kroměříže.

» Muži C - Rozpis utkání ZDE

U13

Starší minižáci U13 budou pod vedením Roberta Kohouta a Petra Ladmana nastupovat v Oblastním přeboru jižní Moravy. Do soutěže se přihlásilo 10 týmů. Minižákovské soutěže se hrají formou miniturnajů po 3 družstvech.

Družstvo třebíčských minižáků U13 bude složeno z hráčů ročníku 2009 a doplněno o hráče ročníku 2010 a 2011. Třebíčští zahájí sezónu 2021/2022 jako první, a to 18.9. v Brně v dvojutkání proti BASKET Brno. První domácí turnaj je nalosován na 2.10., kdy do Třebíče přicestují týmy BASKET Brno a áčko BK Skokani Brno.

» U13 - Rozpis utkání ZDE

Ženy

Loňské družstvo juniorek U19 přechází vzhledem k věku některých hráček do ženské kategorie a díky tomu bude mít Třebíč po velmi dlouhé době družstvo žen v soutěži. Tým Tomáše Ferdana a Petry Keliarové byl nalosován do skupiny Západ Oblastního přeboru I. třídy. Tým bude velmi mladý, ale ve hře je, že se i na palubovce objeví hrající trenérka a diváci by se mohli dočkat spolupráce matky a dcery v třebíčském dresu.

Příprava týmu začala dnešním dnem na soustředění ve Velkých Losinách. Ve středu, v půlce soustředění, čeká ženy přátelské utkání v Šumperku. Další přátelský zápas čeká třebíčské dámy v sobotu 4.9. od 14:15 proti ženám BC Vysočina, kdy doplní program v rámci víkendového TURNAJE 4.

První mistrovský zápas čeká tým žen na domácí palubovce 25.9. proti KP Brno C. 

» Ženy - Rozpis utkání ZDE

Přípravka

Tým přípravky pod vedením trenérů Tomáše Ferdana, Petry Keliarové, Roberta Kohouta a Soni Tankó bude od září trénovat 2x týdně. Na trénincích budou děti především zdokonalovat své pohybové a basketbalové dovednosti. Nadále bude probíhat nábor nových hráčů a hráček.

Tým přípravky U10 je přihlášen do soutěží přípravek ČBF JM.

Školička

Od středy 1.9.2021 otevíráme pohybové hry, basketbalovou školičku. Více informací ZDE!

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy