Léto je sice v plném proudu, ale sezóna 2020/2021 už klepe na dveře. Soutěže jsou rozlosovány a start přípravy jednotlivých družstev se blíží. A co třebíčský basketbal v nové sezóně čeká? Především boje 7 týmů v soutěžích ČBF a ČBF JM. Nadále bude probíhat nábor hráčů a hráček do družstva přípravky. A v únoru si všichni zaplesáme již na pátém ročníku basketbalového plesu!

Muži A

Po 7 letech se třebíčský basketbal vrací do 2. ligy. Tým Vladimíra Smitala byl nalosován do skupiny B, kde na družstvo čekají zájezdy především do Východních a Středních Čech, ale i do severočeského Liberce. Cílem družstva v nové sezóně bude účast v play-off, které zaručuje udržení soutěže.

Příprava týmu začíná 4. srpna a na konci prázdnin je v plánu herní soustředění. První víkend v září čeká na áčko domácí klání "Turnaj 4", na které pozvání přijala prvoligová Jihlava a druholigové týmy Kyjova a Českých Budějovic.

Druholigová sezóna začíná už o víkendu 19.-20.9., kdy třebíčští míří na palubovku Kolína a Kutné Hory. V pondělí 28.9. se třebíčský A-tým představí na domácí palubovce v rámci 1. kola Českého poháru (losování teprve proběhne). Následně čeká třebíčský tým další výjezd na palubovky Brandýsa nad Labem a pražské Slavie. K prvním domácím utkáním ve 2. lize nastoupí třebíčští 17.-18.10. proti Chrudimi a pardubické Tesle.

» Muži A - Rozpis utkání ZDE

Muži B

Béčko se rovněž jako áčko posunulo o soutěž výš, kdy bude třebíčská rezerva nastupovat v Jihomoravské lize. Svěřenci hrajících trenérů Ondřeje Mifky a Radka Svobody budou cílit na klidný střed tabulky a play-off.

Příprava B-týmu začíná společně s áčkem 4. srpna, aby o měsíc později, tj. 5.-6.9. se představilo v Hodoníně na mezinárodním turnaji "O pohár města Hodonína" a navázalo tak na účast áčka v předchozích ročnících.

Jihomoravská liga začíná o víkendu 26.-27.9., kdy hned dojde na krajská derby B-týmů na palubovkách Jihlavy a Žďáru nad Sázavou. Domácím fanouškům se třebíčští představí o víkendu 10.-11.10., kdy přivítají brněnské Šlapanice a Slovan Černá Pole.

» Muži B - Rozpis utkání ZDE

Muži C

Nově založený C-tým bude nastupovat v Oblastním přeboru II. Tým pod vedením Viléma Prodělala bude složen především z juniorů, kteří budou sbírat první zkušenosti s mužským basketbalem. Dále týmu budou formou pendlování pomáhat mladíci z B-týmu (Skála, Novák D., Lenikus).

Céčko začíná sezónu o víkendu 4.-5.10. výjezdem do dalekého Slavičína a Hluku. Domácím fanouškům se tento mladý tým představí 17.-18.10. v utkáních proti Mikulovu a béčku Kroměříže.

» Muži C - Rozpis utkání ZDE

U17

Kadeti v nové sezóně omladí, stěžejní ročník 2003 přechází do juniorské kategorie. Družstvo kadetů bude složeno z kluků ročníku 2004,2005 a 2006 a bude nastupovat ve skupině E Nadregionální ligy. Soupeři družstva Viléma Prodělala budou brněnské týmy Šlapanic, Kohoutovic, Podolí, Žabovřesek a SAM Brno B. V soutěži se utká každý s každým doma a venku polski systémem (dvojutkání).

Nadregionální liga kadetů začíná 3.10., kdy třebíčští na domácí palubovce přivítají Sokol Šlapanice.

» U17 - Rozpis utkání ZDE

U13

Starší minižáci U13 budou pod vedením Roberta Kohouta a Petra Ladmana nastupovat v Oblastním přeboru jižní Moravy. Do soutěže se přihlásilo 16 týmů. Minižákovské soutěže se hrají formou miniturnajů po 3 družstvech.

Družstvo třebíčských minižáků U13 bude složeno z kluků ročníku 2008 a doplněno o hráče ročníku 2009 a 2010. První tréninky družstva začnou v průběhu srpna.

Třebíčští zahájí sezónu 2020/2021 26.9. na turnaji v Podolí, kde se utkají s domácím Renocarem a s BK Vyškov. První domácí turnaj je nalosován na 28.11., kdy do Třebíče přicestují týmy Hodonína a Tygrů Brno.

» U13 - Rozpis utkání ZDE

U12

Mladší minižáci U12, stejně jako starší kolegové budou nastupovat v Oblastním přeboru jižní Moravy. V soutěži U12 je přihlášeno 10 týmů a systém soutěže je stejný jako u U13, tj. miniturnaje po 3 družstvech.

Družstvo povede Robert Kohout a budou mu pomáhat trenérky Lucie Burdová a Soňa Tankó. Družstvo bude tvořit mix kluků a holek ročníku 2009 a 2010, doplněné o nadějné 2011. Družstvo začne přípravu na sezónu jako starší kolegové v průběhu srpna.

Třebíčské naděje začnou sezónu 3.10. domácím turnajem, kdy přivítají regionálního rivala z Velkého Meziříčí a SK Renocar Podolí.

» U12 - Rozpis utkání ZDE

U19 G

Loňské družstvo kadetek U17 přešlo do vyšší kategorie juniorek U19. Tým Tomáše Ferdana a Petry Keliarové byl nalosován do skupiny B Nadregionální ligy. Soupeřkami juniorek budou družstva Ústí nad Orlicí, Studánky Pardubice B, Tišnova a Stěžer. Soutěž se hraje stejně jako soutěž kadetů, tj. každý s každým doma a venku polski systémem (dvojutkání).

Družstvo juniorek zahájí přípravu soustředěním ve Velkých Losinách v termínu 24.-28.8. a první soutěžní zápas odehraje 26.9. na domácí palubovce s Ústím nad Orlicí.

» U19 G - Rozpis utkání ZDE

Přípravka

Tým přípravky pod vedením trenérek Lucie Burdové a Soni Tankó a bedlivým dohledem šéftrenéra Roberta Kohouta bude od září trénovat 2x týdně. Na trénincích budou děti především zdokonalovat své pohybové a basketbalové dovednosti. Nadále bude probíhat nábor nových hráčů a hráček.

Ve hře stále je, že se v průběhu září družstvo přípravky přihlásí do turnajů přípravek ČBF U10, kde by třebíčští od listopadu do května absolvovali čtyři na sobě nezávislé turnaje pod patronací České basketbalové federace.

foto: Deník/Jaroslav Loskot

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy