Za celou sezónu 2019/2020 nenašel mužský A-tým TJ Třebíč v Jihomoravské lize přemožitele a měl skvěle našlápnuto za postupem do druhé ligy. Na play off, kde chtěl třebíčský tým svou skvěle rozehranou sezonu potvrdit, však už nedošlo.

Dlouho to vypadalo, že třebíčský tým získá právo postupu do druhé ligy, neboť o sestupujících z druhé ligy už bylo rozhodnuto. Česká basketbalová federace však nakonec přistoupila ke zrušení postupů a sestupů ve všech soutěžích řízených STK ČBF. Toto rozhodnutí zmařilo splnění cíle třebíčského celku a sen o druhé lize se rozplynul.

Vedení třebíčského oddílu ihned začalo vzniklou situaci řešit a snažilo se najít možnou cestu do vyšší soutěže. To se nakonec povedlo, když se dohodlo s klubem BK Mariánské Lázně na odkoupení druholigové licence!

Diváci v Třebíči tak dostanou šanci po 7 letech opět chodit na druholigový basketbal. „Kluci a celý třebíčský basketbal si druhou ligu za celoroční práci zaslouží a věřím, že kdyby nepřišlo přerušení a následné zrušení soutěží, tak by ji kluci vybojovali sportovní cestou“, říká předseda oddílu a trenér A-týmu Vladimír Smital.

Odkoupením druholigové licence se do Jihomoravské ligy přesouvá B-tým, který se před zrušením soutěže držel na prvním místě v Oblastním přeboru II a mířil rovněž za postupem. Novinkou do nové sezóny 2020/2021 je založení C-týmu mužů. V tomto týmu dostanou šanci hráči, kteří doposud neměli velké herní vytížení a junioři, kteří budou sbírat své první zkušenosti s mužským basketbalem.

Další týmy, které budou hájit třebíčské barvy v nové sezóně, jsou juniorky U19, kadeti U17, starší minižáci U13 a mladší minižáci U12. Nejmenší baskeťáci a baskeťačky budou nadále trénovat a zdokonalovat svoje dovednosti v basketbalové přípravce!

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy