Třebíčští basketbalisté mají za sebou dvě první venkovní ligová utkání této sezóny. Své síly změřili proti Chrudimi a Pardubicím. Obě utkání měla podobný průběh a třebíčští si připsali dvě porážky.

Sokol BK Chrudim - TJ Třebíč 84:65

Body a sestava: Černý D. 15, Janík 14, Šeda 9, Man 8, Sladký 6, Vrtal 5, Martinů 4, Prodělal 2, Štěpán 2.

V sobotním zápase hostil třebíčské basketbalisty zkušený tým Sokol BK Chrudim. Tento mančaft je tvořen z drtivé většiny staršími a zkušenými hráči ze kterých herně vyčnívá trojlístek Teplý, Soudek a Votava.

Na hře Chrudimi jsou velké zkušenosti znát, přesto třebíčští v první čtvrtině drželi s domácími krok, i přes úvodní trápení v útoku. Zlom utkání však nastal ve druhé čtvrtině, kdy domácí odskočili na dvojciferný rozdíl ve skóre, který si pak po zbytek utkání ohlídali.

„Zápas proti Chrudimi byl pro nás o to náročnější, že jsme byli početně oslabení pod košem. Přesto se s kvalitním soupeřem dalo hrát. Laciné ztráty, neproměňování příležitostí a nepozornosti v obraně nás však ve druhé čtvrtině připravili o šance na lepší výsledek.

Ve druhém poločase jsme opět hru vyrovnali. Když už se zdálo, že bychom se mohli nadechovat i k malému náporu, zjistili rozhodčí po konci třetí čtvrtiny, že skóre na tabuli neodpovídá zápisu, ve kterém se záhadně ztratilo našich 6 vstřelených bodů. Zápas se v poslední čtvrtině tak už spíše jen dohrával. Za zmínku stojí snad jen další zmatky v zápise.“ shrnuje sobotní duel proti dosud neporažené Chrudimi trenér Ferdan.

Tesla Pardubice - TJ Třebíč 72:54

Body a sestava: Sladký 12, Vrtal 11, Šeda 9, Černý D. 8, Janík 6, Štěpán 4, Man 2, Martinů 2, Prodělal.

V neděli čekal na třebíčské tým pardubické Tesly. V jejím dresu letos nenastupuje žádná výrazná individualita, za to má ale hodně široký a vyrovnaný kádr, který prošel vyhlášenou pardubickou basketbalovou školou.

Třebíčští byli ve stejné sestavě jako den předtím v Chrudimi, a tak to byl fyzicky náročný zápas hlavně pro podkošovou dvojici Vrtal a Šeda, které kryl záda pouze junior Prodělal, pro kterého to jsou první zápasy na takové úrovni, případně na podkošové pozici nastupovali hráči z perimetru.

Zápas se v neprospěch hostující Třebíče obrátil ve třetí čtvrtině. Domácí hrající v plné sestavě drželi nastavené tempo, třebíčští přestali stíhat a z toho plynuly chyby, které pardubičtí trestali. V posledních dvou minutách třetí čtvrtiny zaznamenala Tesla šňůru 11:0 a bylo po zápase.

„V neděli jsme zvládli slušně první poločas, po kterém jsme ztráceli na Teslu 5 bodů. Bohužel na konci třetí čtvrtiny přišel náš herní výpadek, a poté už jsme neměli síly na to vrátit se do zápasu.“ mrzí třebíčského kouče.

„V obou víkendových zápasech jsme si bohužel neodpustili hluché pasáže, které soupeři hned trestali. Toho se musíme do příště vyvarovat. Hráči si navíc musí po odchodu Jirky Šouly zvyknout na sebe brát v útoku více zodpovědnosti. Nyní nás čekají čtyři domácí utkání v řadě. Věřím, že navážeme na dobré momenty, které jsme předváděli a budeme úspěšní.“ vyhlíží další zápasy Tomáš Ferdan.