Třebíčští basketbalisté zvládli úspěšně uplynulý víkend, když zaznamenali dvě vítězství proti týmům Šumperka a Olomouce.

TJ Třebíč - TJ Šumperk 98:84

» statistika a komentář

Body a sestava: Šoula 34, Novák 14, Janík 13, Vrtal 13, Sladký 9, Cejpek 6, Špaček 5, Černý D. 3, Černý R. 1, Tesař.

V sobotní večer hostil třebíčský tým soupeře ze Šumperka. V úvodu utkání to byl od domácího týmu koncert v útoku. Domácí diváci, kteří dorazili na zápas v hojném počtu si mohli vychutnávat oku lahodící akce třebíčských basketbalistů. V samé euforii z útočné pohody, ale zapomínali domácí hráči na obranu. Hostující tým využíval prostoru, který se mu dostávalo, a proto nebyl rozdíl ve skóre vyšší.

Kritický moment zápasu přišel pro domácí na začátku třetí čtvrtiny. Třebíčští zůstali hlavami v šatně a Šumperk se rychle přiblížil na rozdíl jednoho bodu. Naštěstí domácí dokázali zachovat klid, zareagovali zlepšeným výkonem a dokázali získat zpět dvojciferný náskok. Přesto se museli mít třebíčští neustále na pozoru, protože Šumperk je především v útoku hodně nebezpečný tým.

Ke konci zápasu bylo ještě pro domácí ve hře zvítězit větším bodovým rozdílem než prohráli v Šumperku. To se domácím nakonec nepovedlo. Přesto nemuseli smutnit když si připsali důležité vítězství nad sousedem v tabulce.

TJ Třebíč - SK UP Olomouc 87:64

» statistika a komentář

Body a sestava: Šoula 18, Novák 16, Vrtal 16, Černý D. 9, Sladký 9, Černý R. 8, Tesař 4, Cejpek 2, Janík 2, Skála 2, Špaček.

V neděli čekal na třebíčské zápas proti SK UP Olomouc. V první polovině základní části na palubovce Olomouce dokázali třebíčští vysoko vyhrát. Olomouc navíc přijela do Třebíče v oslabené sestavě, a tak vše nasvědčovalo tomu, že se bude jednat o jednoznačný zápas.

Opak byl však pravdou. Alespoň v úvodní čtvrtině. Domácí tým nastoupil do utkání s tím, že půjde vše samo. Olomouc však hrála uvolněně a v úvodní čtvrtině se oba týmy střídali ve vedení. Až ve druhé čtvrtině dokázal domácí tým nastartovat motory a rozdíl ve skóre začal narůstat v jeho prospěch.

Ve druhém poločase Olomouc předváděla nadále sympatický výkon, ale síly na zvrat neměla. Třebíčští tedy v poklidu dovedli zápas do vítězného konce a připsali si páté domácí vítězství v řadě.

Poslední kola základní části odehrají třebíčští v Brně, kde se utkají proti týmům Slovan MACH1NES Černá Pole a SK Žabovřesky. Situace v tabulce od 6. do 9. místa je pořádně zamotaná a právě kteroukoliv z těchto pozic mohou třebíčští po konci základní části obsadit.

Naopak situace v sestupových vodách už se vyjasnila a černý Petr zbyl na týmy Slávie Ostravská univerzita, SK UP Olomouc a Basketpoint Frýdek-Místek.

foto: Martin Kotrba

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy