Program druhé ligy dospěl do své poloviny, a tak na třebíčské áčko čekal dvojboj s brněnským týmem Slovan MACH1NES Černá Pole. Tomuto týmu patří druhé místo, když doposud zaznamenal pouze jedinou porážku. Bohužel pro třebíčské svoji bilanci porážek nerozšířili a v souboji proti Třebíči si připsali dvě těsná vítězství.

TJ Třebíč - Slovan MACH1NES Černá Pole 94:98

Body a sestava: Novák J. 29, Sladký 24, Špaček 11, Černý D. 9, Janík 9, Šeda 6, Man 4, Štěpán 2, Cejpek.

Dvojboj proti spolufavoritovi soutěže zahájili třebíčští v sobotu na domácí palubovce. V třebíčském dresu chyběli pro zranění R. Černý a Vrtal. Naopak svůj první start v letošní sezóně druhé ligy zapsal Cejpek, a po delší pauze uzdravený Man. Ani hostující Slovan nebyl zdaleka v kompletním složením. K utkání měl k dispozici pouze 6 hráčů. Mezi nimi však nechyběl stěžejní hráč Zachrla, a to se v průběhu utkání ukázalo jako rozhodující faktor.

Třebíčští vstoupili do zápasu aktivně. Hezké kombinace v útoku znamenaly rychlé vedení 6:0. Jenže Slovan, který v utkání spoléhal především na zkušený trojlístek hráčů Zachrla, Rotrekl a Souček se rychle dostal do tempa. Brněnský tým nedovolil domácím výrazněji odskočit, a sám se pak v polovině první čtvrtiny šňůrou 17 bodů v řadě dostal do trháku (19:27).

Třebíčský tým se nadále snažil o aktivní hru a na útočné polovině se mu to i celkem dařilo. Několika efektními zakončeními se blýskl Kuba Novák. Problém však měli třebíčští v obraně. Brněnský tým se dokázal v útoku skvěle uvolňovat a zpoza trojkového oblouku byl téměř neomylný. Domácí tým musel za první poločas skousnout 12 úspěšných trojek hostů, když o většinu z nich se postarala dvojice Zachrla a Rotrekl (35:54).

Ve druhém poločase třebíčští zlepšili řešení situací v obraně. To přibrzdilo brněnskou trojkopalbu, přesto se hostující tým díky své kvalitě a fyzické převaze na perimetru neměl problém prosazovat v útoku. Po vyrovnané třetí čtvrtině tak třebíčští ztráceli na svého soupeře nadále propastných 19 bodů (56:75).

Třebíčští se snažili o zvrat. Třemi trojkami v úvodu závěrečného dějství zavelel k náporu Špaček, ale Slovan nadále zkušeně kontroloval získaný náskok. Ještě 4 minuty před koncem byl ve vedení 18 bodů, když na ukazateli skóre svítil stav 76:94. Brněnským však začala docházet šťáva, to třebíčští vycítili a začali tlačit na pilu. Brněnský tým v závěrečných minutách úplně ztratil půdu pod nohama a třebíčští rychle ukrajovali z hostujícího náskoku.

Svoji fantastickou stíhací jízdu však nedokázali přetavit v obrat a utkání nakonec prohráli o 4 body (94:98).

Slovan MACH1NES Černá Pole - TJ Třebíč 93:86

Body a sestava: Špaček 22, Janík 18, Štěpán 15, Šeda 13, Sladký 9, Novotný 6, Černý D. 3, Man.

V neděli po poledni čekala na oba týmy odveta na brněnské palubovce haly Morenda. Sestavu brněnského týmu doplnil další zkušený a kvalitní hráč Sismilich. Třebíčští oproti sobotě postrádali podkošovou dvojici Cejpek a Novák, rotaci na perimetru pak vyztužil Novotný.

Třebíčský mančaft navázal na aktivní hru ze sobotního zápasu. I brněnský Slovan však neztratil nic ze své pohody a na každý třebíčský koš našel odpověď (23:26).

V úvodu druhé čtvrtiny přišel třebíčský nápor a vedení o 10 bodů. Brněnský tým ale opět zachoval klid a dokázal se dotáhnout. Závěr první půle navíc zvládli lépe právě domácí a poprvé v zápase se dostali do vedení (43:42).

I po změně stran pokračoval vyrovnaný duel. Třebíčští už nemohli využít smolaře Mana, kterého vyřadilo ze hry zranění. Na svoji skvělou střelbu za 3 body ale navázal Špaček (v utkání 6 trojek). Brněnský tým však stále dokázal kontrovat vždy, když to potřeboval. Závěr třetí čtvrtiny nakonec vyšel o něco lépe hostujícímu týmu, který se dostal do mírného vedení (60:64).

Třebíčští pokračovali ve svém dobrém výkonu a měli na dosah překvapivou výhru. Brněnští se však znovu dokázali dotáhnout a dostat zpět do vedení. Zápas tak dospěl do vyrovnané koncovky. Minutu před koncem ztráceli třebíčští na soupeře dva body. V koncovce byl však lepší domácí tým. Třebíčští se nechali rozhodit spornými výroky rozhodčích a dostali dvě technické chyby. Brněnský tým byl úspěšný na čáře trestného hodu, v závěru si stejně jako i několikrát v průběhu zápasu pomohl útočnými doskoky a zápas dovedl do vítězného konce (93:86).

Ani dva dobré výkony třebíčského áčka nestačily na kvalitní tým z Černých Polí. Program druhé ligy bude pokračovat až v roce 2023.

Do konce roku ještě na třebíčské áčko čeká velký svátek, když ve 3. kole Českého poháru hostí tým z nejvyšší soutěže NH Ostrava. Zápas se odehraje ve čtvrtek 29.12.2022 od 18:00.