Áčko jako jediné z třebíčských družstev nastoupilo k víkendovým zápasům, když nejdříve v sobotu nezvládlo druhý poločas a padlo na půdě pražské Slavie a v neděli ve vyrovnaném duelu smolně prohrálo se Žižkovem.

SK Slavia Praha B - TJ Třebíč 86:68

Body a sestava: Černý R. 14, Sladký 10, Špaček 10, Vrtal 10, Čermák 8, Ferdan 6, Diviš 4, Černý D. 3, Novotný 2, Bačík 1.

Celý týden před zápasy z různých důvodů (zranění, očkování, karantény) nebylo jasné, v jaké sestavě budou třebíčští basketbalisté schopni odjet k zápasům do české metropole. Narychlo se tak upeklo hostování dvou mladíků (Bačík, Novotný) z jihlavské Vysočiny, kteří bez jediného společného tréninku posílili třebíčský tým pro sobotní zápas proti béčku Slavie Praha.

Díky tomuto posílení se dal nakonec dohromady slušný počet 10 hráčů. Naproti tomu slávisté byli pouze v sedmi. Zkrácená rozcvička, když v času plánovaného začátku zápasu se hrál ještě předchozí zápas kadetů, neměla vliv na vstup do utkání třebíčských, když v úvodních minutách hráli s velkou energií. Hosté se prezentovali pozornou obranou, která nedávala domácím moc šancí skórovat. Ofenziva pak byla podpořena pěti úspěšnými trojkovými pokusy. To znamenalo vedení po první čtvrtině o 11 bodů (10:21).

Ve druhé čtvrtině se sešívaní vzpamatovali a zlepšili svoji hru. Naopak třebíčským až nepochopitelně hrozně rychle začala docházet šťáva a domácí začali ukrajovat z jejich náskoku. Přesto si ho dokázali před poločasovou přestávkou udržet (34:37).

Ovšem to nejhorší z třebíčského výkonu přišlo ve třetí čtvrtině. V útoku málo pohybu, zbytečné chyby a v obraně průchoďák. Toho slávisté využili a nejednou byli ve vedení o 11 bodů oni (62:51).

V závěrečně desetiminutovce už hosté nenašli síly na zvrat ani recept na hru soupeře. Slávisté si tak kontrolovali svůj náskok, který nakonec ještě dokázali navýšit. Důležité utkání dvou sousedů v tabulce tak pro sebe získali jednoznačně domácí a zvítězili 86:68.

Sokol Žižkov - TJ Třebíč 88:85

Body a sestava: Vrtal 24, Ferdan 12, Čermák 11, Černý R. 11, Černý D. 9, Sladký 9, Špaček 9, Diviš.

V neděli na třebíčské čekal tým z horní poloviny tabulky Sokol Žižkov. Aby mohli třebíčští pomýšlet na úspěch v tomto zápasu, museli zlepšit svůj výkon oproti předchozímu dni.

A to se celkem dařilo. Zápas rychle plynul, když na obou stranách bylo k vidění málo faulů. Mírně navrch v něm měla hostující Třebíč, která byla od začátku ve vedení. Po úvodní čtvrtině její náskok činil 5 bodů (20:25).

Utkání pokračovalo nadále v podobném duchu. Žižkovu se nedařilo dotáhnout, naopak třebíčští ještě svému soupeři více odskočili a v poločase byli napřed o 8 bodů (40:48). To dávalo třebíčským slušnou šanci odčinit sobotní prohru.

Bohužel po změně stran bylo v jejich hře příliš mnoho výpadků. Vstup do druhé půle si hosté ještě pohlídali. Postupem času však přišly hluché pasáže v útoku. Naopak domácí se rozstříleli a v závěru třetí čtvrtiny se poprvé v zápase dostali do vedení (68:66).

Utkání tak mířilo do napínavé koncovky. Domácí byli po většinu času o koš napřed, ale hostům se dařilo je dotahovat. Zlom přišel zhruba minutu před koncem, kdy žižkovští odskočili na rozdíl 6 bodů. Třebíčští se ale nevzdali a dvěma rychlými koši se vrátili na dostřel. Po oddechovém času domácích přišel taktický faul třebíčských. Domácí hráč proměnil pouze jeden trestný hod. V posledním útoku si hosté vypracovali dobrou střeleckou pozici. Bohužel třebíčští pocítili vyhlášené tvrdé obroučky na pražské Folimance a nadějný pokus košem nepropadl. Vyrovnaný souboj tak lépe zvládl domácí Žižkov, který vyhrál 88:85.

V dalším hracím kole druhé ligy jsou na programu dvojičky a třebíčští narazí v krajském derby na Žďár nad Sázavou. Domácí utkání je naplánováno na neděli 12.12. v 10 hodin.