První zářijový víkend v Třebíči patřil basketbalu. Konal se druhý ročník Turnaje o pohár starosty města Třebíče – TURNAJ 4. Loňské účastníky TJ Třebíč, BC Vysočina a Tigers Basketball České Budějovice doplnil nováček Sokol Karviná.

V prvním zápase na sebe narazili, stejně jako v minulém roce, domácí celek TJ Třebíč a jihlavský prvoligový tým BC Vysočina. Domácí tým se na začátek sezóny prezentoval solidní hrou. Ovšem hosté na rozdíl od domácích dokázali trestat chyby v obraně přesnou střelbou zpoza trojkového oblouku a zápas získali pro sebe (63:79).

Po úvodním zápase následovalo slavnostní zahájení turnaje za účasti starosty města Třebíče pana Pacala. Poté na palubovku nastoupili nejmenší třebíčští hráči a hráčky v modelovém utkání „bílých“ proti „červeným“.

Druhý zápas turnaje proti sobě svedl týmy Českých Budějovic a ambiciózní Karviné. Jihočeský tým velmi dobře vstoupil do zápasu, ale Karviná rychle dotáhla a poté převzala otěže zápasu do svých rukou a připsala si první výhru na turnaji (76:92).

V rámci doprovodného programu turnaje pak mohli diváci sledovat přátelské utkání mezi týmy žen TJ Třebíč a BC Vysočina. Velmi zajímavý souboj pak měl přinést šlágr mezi Vysočinou a Karvinou. Díky velmi dobré poslední čtvrtině nakonec Karviná vysoko vyhrála (75:96).

Nejvyrovnanější zápas turnaje pak proběhl na samotném konci sobotního programu mezi Třebíčí a Českými Budějovicemi. V napínavé koncovce nakonec uspěli hosté, když šestkami v závěru rozhodl budějovický Krajcigr (60:62).

Turnaj pokračoval posledním hracím kolem v neděli. Nejdříve soubojem mezi Vysočinou a Českými Budějovicemi, kde jihlavský výběr potvrdil roli favorita a vyhrál 74:56.

V posledním utkání pak Karviná uhájila svoji neporazitelnost na turnaji, když o svém vítězství nad Třebíčí rozhodla už v prvním poločase, který vyhrála o 25 bodů. Třebíčský tým se celý zápas trápil proti karvinské zónové obraně. Hra se vyrovnala až ve druhém poločase, kdy Karviná si už zkušeně hlídala svůj náskok a zápas dovedla do vítězného konce v poměru 62:90. Po zásluze se tak mohla radovat z vítězství nejen v zápase, ale také na celém turnaji.

Konečné pořadí:

1. Sokol Karviná
2. BC Vysočina
3. Tigers Basketball České Budějovice
4. TJ Třebíč

Příprava třebíčského týmu pokračuje už o následujícím víkendu, kdy třebíčští přijali pozvání do Karviné na EMIL CUP. Soupeři na turnaji budou druholigové týmy Sokola Karviné, UP Olomouc a účastníka 1. ligy Basket Opava 2010.