První zářijový víkend na hale Leopolda Pokorného v Třebíči byl ve znamení basketbalu. Konal se tu první ročník Turnaje 4, kterého se kromě domácího celku zúčastnila družstva Jihlavy, Českých Budějovic a Kyjova.

Turnaj odstartoval zápasem domácího týmu proti prvoligové Jihlavě. Ta hned od úvodu potvrdila svoji kvalitu. Nastoupila v tempu na které domácí nebyli z posledních sezón v Jihomoravské lize zvyklí. Těsná obrana přes kterou měli domácí potíže se dostat do dobrých střeleckých pozic, v útoku rychlý pohyb míče a velmi vysoká úspěšnost zpoza trojkového oblouku. To znamenalo vybudování vysokého náskoku po první čtvrtině.

Poté domácí zlepšili svoji hru a dokázali se vyrovnat tempu jihlavských. Díky zlepšenému výkonu domácí začali stahovat náskok hostů. Favorit celého turnaje však nepustil třebíčské na dostřel a zápas zkušeně dovedl do vítězného konce.

Po úvodním zápase přišlo na řadu slavnostní zahájení za účasti starosty města Třebíče pana Pavla Pacala a místostarosty pana Miloše Hrůzy. Poté své basketbalové dovednosti předvedly nejmladší naděje třebíčského klubu v modelovém zápase přípravky.

Druhý zápas pro sebe získal tým Českých Budějovic, když vysokým rozdílem porazil celek Kyjova, kterému se vstup do turnaje vůbec nevyvedl. Šanci na reparát měl Kyjov hned v dalším zápase, ve kterém se postavil Jihlavě. A celkem se mu to dařilo. Favorita dlouho trápil. Jihlava ale nezpanikařila a v poslední čtvrtině zlomila zápas na svoji stranu.

První den zakončil souboj Českých Budějovic proti Třebíči. Diváci měli možnost sledovat vyrovnaný souboj. Koncovku zápasu však zvládli lépe Jihočeši, kteří se tak mohli radovat z druhého vítězství. Výsledky prvního dne znamenaly, že nedělní první zápas se stane finálem turnaje. A ve finále bylo velmi blízko překvapení. Na turnaji velmi dobře hrající České Budějovice se dobře prezentovali i proti Jihlavě. V poslední čtvrtině si dokonce vytvořili mírný náskok. Ten však jihlavští stihli před koncovkou stáhnout a v napínavé koncovce plné trestných hodů zápas vyhrát a tím si zajistit vítězství na turnaji.

Napínavý souboj přinesl i zápas o 3. místo mezi Třebíči a Kyjovem. Domácí však podobně jako v sobotu nezvládli závěr zápasu. Tři ztráty v poslední minutě Kyjov dokázal potrestat a získal pro sebe výhru a konečné třetí místo.

Turnaj se vydařil a diváci měli po dlouhé pauze možnost sledovat v Třebíči dobrý basketbal. Pro domácí to byla kvalitní příprava před blížícím se startem druhé ligy a ukázala rezervy na kterých musí třebíčský tým zapracovat.

Výsledky

TJ Třebíč - BC Vysočina 65:87
Jiskra Kyjov - Tigers Č. Budějovice 39:76
BC Vysočina - Jiskra Kyjov 78:61
TJ Třebíč - Tigers Č. Budějovice 67:73
Tigers Č. Budějovice - BC Vysočina 68:69
TJ Třebíč - Jiskra Kyjov 55:60

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy