V Třebíči o prvním zářijovém víkendu proběhne přípravný basketbalový turnaj mužů. Třebíčský turnaj nese název "Turnaj 4", kdy se v hale L. Pokorného v průběhu soboty a neděle utká každý tým s každým.

Sobotní program turnaje začíná v 9:30, kdy nastoupí domácí A-tým proti jihlavské Vysočině. Po utkání proběhne slavnostní zahájení z úst starosty města Třebíče Pavla Pacala, který převzal záštitu nad turnajem.

V následujících větách si představíme soupeře třebíčských basketbalistů, kdy pozvání kromě již zmíněné prvoligové Jihlavy přijali ještě druholigové týmy Českých Budějovic a Kyjova.

BC Vysočina

Favoritem turnaje bude dlouholetý účastník druhé nejvyšší soutěže z Jihlavy. Tým pod vedením trenéra Pešouta zažil nejúspěšnější sezónu v ročníku 2017/18 ve kterém si po senzační jízdě až do finále 1. ligy vybojoval právo účasti v baráži o postup do nejvyšší soutěže. Tuto možnost ale nakonec nevyužil. V loňské sezóně pak mužstvo Vysočiny skončilo na 12. místě. Tým střelecky táhlo trio Novák, Bubák a Krajcigr.

Tigers Basketball České Budějovice

Po sestupu z druhé ligy v roce 2009 České Budějovice na dlouhou dobu zmizeli z mužské basketbalové mapy. Jejich návrat zpět se konal až o 9 let později. Hned v následujícím ročníku slavil jihočeský tým postup zpět do druhé ligy. Uplynulou sezónu se českobudějovičtí umístili ve skupině A na 9. místě, kdy se spoléhali především na bodové příspěvky Jandy, Ficala a Hejdy. Před letošní sezónou zaznamenali výrazné posílení v podobě Slávy Krajcigra z prvoligové Vysočiny.

Jiskra Kyjov

Starý známý pro třebíčské fanoušky. Mnoho let kyjovští sváděli vyrovnané bitvy s Třebíčí v Jihomoravské lize (dříve Oblastním přeboru). Tento tým z jihu Moravy se každý rok zlepšoval. V sezóně 2017/18 mu postup ještě nevyšel poté co mu v semifinále vystavil stopku právě třebíčský celek. O rok později už se to ale Kyjovu povedlo. A v druhé lize se rozhodně neztratil. Loňskou sezónu zakončil na 9. místě s bilancí 9 vítězství a 13 porážek ve skupině C. Střeleckými lídry družstva bylo především kvarteto Chludil, Čada R., Rubecký a Šušák.

...

* Upozorňujeme, že dle nařízení Vlády ČR při vnitřních hromadných akcích nad 100 lidí je povinnost mít nasazenou roušku.

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy