Jako první třebíčský tým vstoupil do soutěže A-tým mužů, který na úvod bez větších problémů porazil Vyškov. Za 14 dní se áčko opět představí v domácím prostředí proti rezervám Vysočiny a Žďáru nad Sázavou.

TJ Třebíč - BK Vyškov 80:48

Body a sestava: Janík 20, Černý D. 12, Vrtal 11, Špaček 10, Man 9, Čermák 6, Černý R. 4, Ferdan 4, Diviš 2, Novák D. 2, Lenikus.

Na sváteční sobotu zahájilo třebíčské áčko novou sezonu. Soupeřem jim byl celek Vyškova.

Vstup do zápasu nebyl ze strany domácích ideální a ve třetí minutě bylo skóre vyrovnané 4:4. Poté však třebíčští získali jistotu a po sérii několika povedených akcí zakončil první čtvrtinu ve vedení 22:9. V dobrém výkonu pokračovali i ve druhé části a před poločasovou přestávkou se náskok domácích vyšplhal přes třicet bodů (46:15).

Druhý poločas už nenabídl divákům příliš basketbalové krásy. Ve hře třebíčského týmu se díky nekoncentrovanosti pod dojmem vysokého vedení objevovalo mnoho chyb, klesla úspěšnost střelby a nedařilo se ani z čáry trestného hodu. Třebíčští si přesto v poklidu hlídali velký náskok a dovedli zápas do vítězného konce (80:48). V závěrečné čtvrtině dostali svoje první minuty v mistrovském utkání za A-tým benjamínci Novák s Lenikusem.

Za 14 dní se pak áčko představí znovu na domácí palubovce proti rezervám Vysočiny a Žďáru nad Sázavou.