Ono to jde a ne, že ne. Basketbalisté TJ Třebíč se po devíti výhrách v řadě vyhoupli až na první místo, které budou hájit ve víkendovém dvojzápase na palubovkách soupeřů.

Od pádu vysočinského týmu ze druhé ligy uplynulo už čtyři a půl roku. Svěřenci Vladimíra Smitala se v Oblastním přeboru nejdříve rozkoukávali, jedenkrát bojovali o udržení. Jindy hráči z Vysočiny sice postoupili do play-off, ovšem jejich cesta končívala ve čtvrtfinále. A nyní se pohybují na špici tabulky.

Letošní sezonu odstartovala Třebíč vítězstvím nad brněnskou Teslou, ovšem v odvetě jí porážku Jihomoravané oplatili. Pak přišly tři porážky v řadě, a kdo by to byl řekl, že ve 14. kole regionální soutěže porazí dosavadního lídra Žabovřesky a vystřídají jej na prvním místě?

„Na začátku jsme dvakrát špatně prohráli, zejména v Žabovřeskách (57:81) to bylo z naší strany zoufalé,“ ohlíží se za startem nového soutěžního ročníku třebíčský kouč Vladimír Smital.

Pak ale následovalo devět výher za sebou a to jeho svěřence katapultovalo do čela tabulky. „Od Šlapanic (58:76) hrajeme docela dobře,“ pochvaluje si trenér TJ Třebíč a pokračuje.

„Letos se nám daří střelecky. Od zápasu s Jihlavou, který jsme vyhráli 69:60, jsme ve většině utkání dali přes devadesát bodů, což značí, že to není jen o jednom střelci. V tomto směru se daří celému mužstvu,“ bilancuje dosavadní průběh sezony Smital a dodává: „Jsem spokojen.“

Celek TJ se chytil ve čtvrtém kole, kdy vysoko porazil poslední družstvo v tabulce. A od té doby jen vítězil. „Od Černovic, kde jsme vyhráli poměrem 100:60, jsme se chytli. Kdybychom neporazili nejslabší celek v soutěži, by bylo hodně smutné,“ má jasno šéf třebíčské střídačky.

Výsledkem bylo nejprve druhé místo, na kterém Třebíčští strávili vánoční přestávku, aby pak v prvních dvou zápasech nového kalendářního roku postupně porazili Šlapanice B a již zmíněné Žabovřesky, které vystřídali na vedoucí příčce.

„Je to překvapení, vzhledem k průběhu z minulých let, to nikdo nečekal. Od porážky ve Šlapanicích na podzim se nám začalo dařit a pořád hrajeme dobře. Od té doby dostáváme málo bodů, a když někdo chybí, dokážeme ho zastoupit,“ podotýká po výhře nad „Žabinami“ třebíčský lodivod.

Marodce se jeho tým sice nevyhnul, ale výhodou je oproti nedávné minulosti širší kádr. „Máme dostatek kvalitních hráčů. To v minulých sezonách nebývalo, zejména absence klíčových hráčů byla na výkonech a výsledcích znát,“ porovnává letošní sezonu s těmi předešlými Smital.

Prvořadým cílem pro zbytek soutěžního ročníku je klidný konec sezony. „To, že jsme porazili prvního, je třešnička na dortu. Doufám, že se nám bude dařit dál a formu o víkendu v Husovicích i Černovicích potvrdíme. Snad se už nemusíme bát o sestup a boje o záchranu se nás letos týkat nebudou,“ přeje si třebíčský kormidelník.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: archiv Deníku

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy