Sedmá výhra v řadě a posun tabulkou. Třebíčští basketbalisté zvládli i domácí dvojzápas proti silným soupeřům a vítěznou sérii tak prodloužili o další dvě utkání.

TŘEBÍČ - UHERSKÝ BROD 96:62

Úvod střetnutí sice patřil hostům, ale pak se chopili taktovky domácí. Třebíč si v prvním dějství vypracovala pohodlný náskok, který ve druhé desetiminutovce zvýraznila.

„Výborně jsme začali, dařilo se nám střelecky a dobře jsme bránili. První čtvrtku jsme vyhráli o 18 bodů a půlka skončila 65:40. To znamená, že bylo de-facto rozhodnuto,“ má jasno třebíčský trenér Vladimír Smital.

Uherský Brod lépe začal druhou polovinu střetnutí, ale hostitelé zpřesnili obranu a Jihomoravanům vrátit se do zápasu už nedovolili.

„Soupeř nás začal trošku zlobit ve třetí čtvrtině. Hra se rozkouskovala, ale když to stáhli, my jsme dokázali trojkama odpovědět. Utkání se tak dohrávalo. Celkem jasné vítězství, dařilo se nám ve všem,“ hodnotí Smital.

TŘEBÍČ - KYJOV 78:71

Oba aktéři se od samotného začátku přetahovali o každý koš. Ovšem první tři čtvrtiny těsně ovládli domácí. „Toto utkání bylo daleko vyrovnanější, na druhou stranu jsme hráli mnohem hůře. Nedávali jsme jasné koše, takzvané šoupáky, ale byli jsme na tom fyzicky lépe než soupeř. Přetlačili jsme je,“ řekl po zápase trenér TJ Třebíč Vladimír Smital a pokračoval v hodnocení.

„Oproti předešlému zápasu jsme dali málo trojek, dvě možná tři a před tím jsme jich dali víc jak osm. Střelba se nám vůbec nedařila, ale naštěstí se dařilo našim podkošovým hráčům, takže jsme to udrželi. Důležité vítězství,“ shrnul domácí kouč.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: archiv Deníku

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy