Třebíčské áčko nadále pokračuje ve vynikajících výkonech a připsalo si páté vítězství v řadě, tentokrát na palubovce Blanska. Za 14 dní čeká třebíčský A-tým poslední zápasy v roce 2017 a to se silnými protivníky. V sobotu přicestuje do Třebíče ještě loni druholigový Uherský Brod a v neděli ambiciózní Kyjov.

ASK Blansko - TJ Třebíč 73:92

» statistika a komentář

Body a sestava: Čermák 24, Vrtal 24, Špaček 15, Sladký 11, Janík 8, Černý R. 6, Černý D. 2, Ferdan 2, Diviš.

Třebíči v Blansku chyběli vyjma dlouhodobých marodů, pracovně vytížený Cejpek a zraněný Pavlas, ale všech 9 zbývajících hráčů bylo připraveno navázat na dobré výkony z posledních zápasů. Hosté z Třebíče vstoupili do zápasu pozorně a hned od první minuty šli do vedení. V 7. minutě třebíčští vedli už o 9 bodů, ale do konce první čtvrtiny se Blansku podařilo snížit pouze na rozdíl 4 bodů (12:16). Druhá čtvrtina byla z pohledu třebíčských nejmíň vydařenou. Blansko se díky nepřesnostem třebíčských v útoku a ztrátám v přechodové fázi dokázalo dostat v 17. minutě do vedení o 3 body. Po timeoutu se ale třebíčští uklidnili a trpělivou hrou do konce druhé čtvrtiny otočili skóre ve svůj prospěch na 35:38.

Do 3. čtvrtiny třebíčští vletěli jak uragán. Díky kvalitní obraně a rychlým protiútokům přišla během pěti minut šňůra 2:14 pro Třebíč a bylo téměř rozhodnuto o osudu utkání. Třebíčští si tak nesli do závěrečné čtvrtiny náskok 11 bodů (54:65). Závěrečná čtvrtina opět patřila třebíčským. Hráči Blanska nestíhali tempu třebíčských a ti tak mohli nadále pohodlně navyšovat svoje vedení až na konečných 73:92!

Celý tým opět zaslouží pochvalu za kvalitní týmový výkon na obou stranách hřiště, kdy každý hráč přispěl do vítězné mozaiky! Jen tak dál...

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy