Třebíčské áčko dokázalo ovládnout oba dva zápasy na palubovkách krajských rivalů. Nejprve v sobotu třebíčští zvládli utkání na hřišti Jihlavy a v neděli přivezli i dva body z palubovky nepříjemného Žďáru nad Sázavou. Další zápas čeká třebíčský tým za 14 dní v sobotu na hřišti nevyzpytatelného Blanska, kde bude chtít Třebíč prodloužit sérii vítězných zápasů.

BC Vysočina B - TJ Třebíč 60:69

» statistika a komentář

Body a sestava: Čermák 16, Vrtal 14, Špaček 12, Sladký 9, Janík 7, Ferdan 4, Černý D. 3, Diviš 2, Pavlas 2, Černý R.

Třebíč přijela do Jihlavy pouze v 10 hráčích (bez marodů a pracovně zaneprázdněného Cejpka), ale zato s odhodláním pokračovat ve výkonech z posledního hracího víkendu, ale úvodní minuty se vydařily více domácím, kteří šli rychle do vedení 5:2. Třebíčští se po čtyřech minutách rozdýchali (horko a vlhko, které v Třebíči není) a osm bodů v řadě znamenalo obrat a timeout domácích. Třebíč, ale nadále pokračovala v dobré hře a první čtvrtinu nakonec vyhrála 12:20. Druhé dějství nebylo moc pohledné, obě dvě družstva kupila dost chyb a skóre se moc neposunulo (23:31).

Stejně jako druhá čtvrtina, tak i třetí čtvrtina byla vyrovnaná, jen střelci dali o sobě trochu víc vědět a třebíčští tak měli do závěrečného dějství náskok 10 bodů (39:49). Do čtvrté čtvrtiny vstoupili lépe hosté a během pěti minut si vybudovali náskok 16 bodů, ovšem domácí Jihlava se nevzdala a šňůrou 12:2 pocuchala nervy třebíčského lodivoda (hráči na sobě nedali nic znát). Naštěstí po dvou timeoutech, které přišli ve správnou chvíli si třebíčští závěr zkušeně pohlídali a získali tak cenné vítězství z jihlavské palubovky.

BK Žďár nad Sázavou B - TJ Třebíč 88:97

» statistika a komentář

Body a sestava: Janík 23, Špaček 21, Čermák 18, Vrtal 11, Černý R. 6, Sladký 6, Černý D. 5, Ferdan 3, Diviš 2, Pavlas 2.

Po vítězném zápase v Jihlavě čekal v neděli třebíčské velmi silný tým Žďáru nad Sázavou. Třebíč vstoupila do zápasu koncentrovaně a hned na úvod si vybudovala mírné vedení a domácí byli nuceni vzít si timeout. Po timeoutu Žďár srovnal krok a v 8. minutě se poprvé a naposled dostal do vedení, na které Třebíč rychle dokázala odpovědět a uzmula si tak úvodní přestřelku pro sebe (24:30). Ve druhé čtvrtině pokračovali třebíčští nadále ve výborné kolektivní hře a díky rychlým protiútokům v 16. minutě vedli o 12 bodů. Bohužel závěr nebyl podle třebíčských představ a domácí stáhli náskok pouze na šest bodů (38:44).

Začátek třetího dějství vyšel třebíčským na výbornou, stejně jako úvod čtvrtiny druhé. Byla 23. minuta, Třebíč vedla o 13 bodů. Bohužel třebíčští svůj dvojciferný náskok udrželi jen do 28. minuty, pak Žďár stáhl opět na rozdíl 6 bodů (62:68). Nástup do závěrečné čtvrtiny vyšel lépe domácím, když stáhli na rozdíl tří bodů, pak ale třebíčští zabrali a šňůrou 6 bodů v řadě si vybudovali rozhodující náskok, který udržovali téměř do konce utkání. V poslední minutě Žďár ještě pozlobil, když trefil dvě trojky, ale závěr si třebíčští stejně jako v Jihlavě zkušeně pohlídali a díky přesným trestným hodům získali další skalp krajského rivala. Závěrem je nutno vyzdvihnout, že třebíčský tým předvedl vynikající kolektivní výkon a všichni hráči příkladně bojovali na obou stranách hřiště...jen tak dál!

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy