Devět bodů. Tohle číslo mají společné oba zápasy basketbalistů TJ Třebíč na začátku nového soutěžního ročníku. Hráči TJ v prvním kole Oblastního přeboru I doma porazili brněnskou Teslu o devět bodů. A v následné odvětě, která se konala v rámci 12. kola na palubovce Jihomoravanů, stejným rozdílem prohráli.

TŘEBÍČ - TESLA BRNO 64:55

Domácí se museli v prvním zápase obejít bez zraněných Šárky a Janků. Třebíči nevyšel začátek zápasu, ale ztrátu stačila smazat ještě do konce úvodní desetiminutovky.

„Měli jsme katastrofální vstup do utkání, prohrávali 0:8 a první koš dali snad až v osmé minutě. Soupeř se také netrefoval a ve hře byla spousta chyb na obou stranách. My jsme naštěstí zvládli závěr,“ oddychl si domácí trenér Vladimír Smital.

Jeho svěřencům vyšla následující část a po poločase vedli o jedenáct bodů. „Naší nejlepší pasáží zápasu byla druhá čtvrtka, proměňovali jsme koše,“ pochvaluje si třebíčský lodivod.

Po změně stran ovšem začali hosté dotahovat a náskok hráčů z Vysočiny se ztenčil na pouhé dva body. „Bohužel třetí čtvrtina byla z naší strany katastrofální a soupeř se vrátil do zápasu,“ posteskl si domácí kouč.

V závěrečném dějství bylo na obou týmech znát, že je začátek sezony. Celek TJ přesto dotáhl utkání do vítězného konce. „I čtvrtá čtvrtka byla se spoustou chyb na obou stranách. My jsme rozhodli proměněnými šestkami v závěru,“ hodnotí Smital.

TESLA BRNO - TŘEBÍČ 67:58

V odvetném utkání rozšířil třebíčskou marodku Radim Černý. Hostům přesto vyšel vstup do utkání, kteří se ujali mírného vedení. Jenže Brňané skóre do první přestávky otočili. „Lépe jsme začali a soupeř se rozjížděl pomaleji. Opět bylo na obou stranách relativně hodně chyb,“ komentuje trenér Třebíče Vladimír Smital.

Ve druhém dějství jeho svěřenci zlepšili obranu a vycházeli jim protiútoky. Hosté si vzali vedení zpět a druhé půle vstoupili se čtyřbodovým náskokem. Jenže o ten ve třetí čtvrtce přišli.

„Byli jsme o trošku lepší, ale a katastrofální třetí čtvrtina rozhodla, prohráli jsme jí o patnáct bodů,“ mrzelo hostujícího kormidelníka.

Hráči z Vysočiny se v poslední desetiminutovce pokoušeli o zvrat, ale stačili porážku jen zmírnit. „Snažili jsme se vrátit do zápasu, ale tentokrát se nám nedařily šestky, a proto jsme prohráli. Nepodařilo se nám to otočit,“ uzavřel hodnocení Smital.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: archiv Deníku

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy