Už to zase vypukne. Podzim s sebou nese také začátek sezony halových sportů. To platí v neposlední řadě i o basketbalu. Celek TJ Třebíč v sobotu zahájí nový soutěžní ročník proti Tesle Brno, kterou hostí v rámci prvního kola Oblastního přeboru.

„Nemají nás čím překvapit, snad se to povede nám. Doma jsme je vždy poráželi a u nich prohrávali,“ nechce nic měnit na dosavadní vzájemné bilanci s Jihomoravany třebíčský lodivod.

Jeho svěřenci se začali připravovat ve větším počtu, ale… „Příprava začala dobře, měli jsme minisoustředění a sehráli přípravné utkání proti Velkému Meziříčí, ale nadšení pominulo. Některé hráče vyřadila práce nebo škola a už to nebylo podle představ. Takže uvidíme, jak jsme na sezonu připravení,“ komentuje trenér TJ Třebíč Vladimír Smital.

Hráčský kádr velkých změn nedoznal, tým doplnil jen dvaatřicetiletý křídelník Petr Pavlas. „Je to hráč z béčka, který dlouho nikde nehrál. Dopsali jsme ho na soupisku, tak uvidíme, jestli nám pomůže,“ nechal se slyšet třebíčský kouč. Jeho cílem je probojovat se do vyřazovacích bojů. „Play-off je samozřejmostí. V soutěži je jedenáct mužstev a nedostat se do první osmičky by bylo smutné,“ má jasno šéf třebíčské střídačky a pokračuje.

„Je potřeba o tom rozhodnout hned na podzim. Soupeři nebudou lehcí. Do soutěže sestoupily dva mančafty ze druhé ligy, které určitě nebudou horší,“ zvedá varovný prst Smital.

Soupiska TJ Třebíč

Rozehrávači: Michal Čermák (1983), Radim Černý (1994), Jan Sladký (1997)

Křídla: Daniel Černý (1991), Jan Janík (1996), Petr Pavlas (1985), Martin Šárka (1993)

Pivoti: Jakub Cejpek (1994), Tadeáš Diviš (1981), Tomáš Ferdan (1996), David Janků (1993), David Špaček (1981), Matěj Vrtal (1996)

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Jiří Oborný

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy