Konec základní části se nevyvedl

Poslední dva zápasy základní části se basketbalistům Třebíče hrubě nevyvedly. Třebíč ještě měla teoretickou šanci na páté místo, ale musela by 2x vyhrát a čekat na příznivé výsledky ostatních týmů, ale už před prvním zápasem na Morendě bylo jasné, že třebíčští se ze 7. místa neposunou a za 14 dní v sobotu 22. 4. nastoupí na domácí palubovce ke čtvrtfinále play-off buď proti Slovanu Černá Pole nebo BCS Husovice A.

BCS Husovice A - TJ Třebíč 91:53

» statistika a komentář

Body a sestava: Cejpek 18, Čermák 9, Ferdan 6, Vrtal 6, Sladký 4, Černý D. 2, Diviš 2, Janík 2, Šárka 2, Špaček 2.

Do Brna kromě dlouhodobě absentujících neodcestovali Vérosta a Janků. Třebíč do utkání vstoupila dobře, ale držet krok vydržela jen do 4. minuty, pak přišla šňůra 14 bodů v řadě domácích, která je uklidnila a už nebylo pochyb, kdo dnešní utkání zvládne lépe. Následovala z pohledu Třebíče hrůzostrašná druhá čtvrtina. Obrana nefungovala a střelba byla jako skoro celou sezónu velmi nepřesná, což vytvořilo poločasové skóre 52:24 pro Husovice.

Rychlá přestávka (rozhodčí spěchali na Kometu) přinesla hostujícímu celku ovoce. Třebíčští drželi s Husovicemi celou dobu krok a třetí čtvrtinu prohráli pouze o dva body. Bohužel ve čtvrté čtvrtině už hostující celek neměl síly jak v obraně, tak v útoku a Husovice dokráčely k zaslouženému vítězství.

BCS Husovice B - TJ Třebíč 77:68

» statistika a komentář

Body a sestava: Čermák 16, Vrtal 13, Janík 11, Cejpek 10, Černý D. 7, Špaček 7, Sladký 4, Ferdan.

Na béčku Husovic Třebíč nastoupila bez Diviše a Šárky, kteří doléčovali drobné šrámy. Třebíč měla jisté sedmé místo a béčko Husovic poslední sestupovou příčku, takže zápas ve kterém o nic nešlo a podle toho to taky vypadalo, aspoň tedy ze strany třebíčských, kteří zápas odflákli. Především obranný doskok neexistoval i přes značnou výškovou převahu nad hráči Husovic.

Po vyrovnaném poločase už byli hráči Husovic B o nějaký ten bod lepší, hosté se trápili a trápili. Třebíč v posledním utkání základní části nezanechala vůbec dobrý dojem. Snad v play-off se silným soupeřem to bude daleko lepší!

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy