Mladý třebíčský výběr (Muži C) nastoupil v domácím prostředí proti lídrovi soutěže OP II z Podolí a v krajském derby proti Bystřici nad Pernštejnem.

TJ Třebíč C - Sokol Podolí 29:83

Body a sestava: Nováček O. 7, Obršlík 6, Prodělal 6, Hospůdka 4, Bulíček 2, Mahdalík 2, Skála 2, Bayarmagnai, Čeloud, Lenikus, Prodělal jun.

V sobotním zápase se utkalo domácí céčko proti lídrovi tabulky z Podolí. Soupeř již od začátku jasně ukazoval, že vedení v tabulce mu nepatří náhodou, když se přesnými útoky a dobrou obranou ujal rychlého vedení 12:0. Na začátku druhé čtvrtiny se podařilo vedení hostů stáhnout na 9 bodů, avšak soupeř neponechal nic náhodě, opět zabral a domácím odskočil až na rozdíl 30 bodů.

Krasojízda hostů, nepřesné nahrávky, chabé útoky a obrana domácích pokračovali ve třetí čtvrtině a hlavně v poslední čtvrtině, kdy domácí tým dal pouze dva body a to z trestných hodů. Konečné skóre tak zcela odpovídá výkonu, který mladý třebíčský výběr předvedl. Hosté třebíčským mladíkům ukázali na čem musí dále pracovat.

TJ Třebíč C - Sokol Bystřice nad Pernštejnem 52:55

Body a sestava: Obršlík 13, Nováček O. 9, Skála 9, Hospůdka 5, Mahdalík 5, Prodělal 5, Lenikus 4, Bulíček, Čeloud, Prodělal jun.

Nedělní boj proti Bystřici sliboval vyhecované utkání, kdy třebíčský tým chtěl oplatit vysokou porážku, kterou jako hostující tým v Bystřici utrpěl. Tempo bylo oproti sobotnímu zápasu zcela jiné a třebíčští hráli s větším klidem. Stejně jako v Bystřici i na třebíčské půdě využíval soupeř zónové obrany, na kterou domácí špatně hledali odpověď. I přes střeleckou nepřesnost dokázali třebíčští mladíci první čtvrtinu vyhrát.

Taktika domácích a hostů se ve druhé čtvrtině nezměnila a stejně tak ani vedení, které stále zůstávalo na konci první poloviny pro Třebíč. Zlom bohužel přišel ve třetí čtvrtině, kdy domácí začali zbytečně ztrácet míče a střelecké pokusy byly ještě nepřesnější. Obrana snesla přísnější měřítka, ale špatný útok způsobil, že hostující Bystřice dokázala vyrovnat a odskočit do 5 bodového vedení.

Třebíčští se však odmítli vzdát a na začátku čtvrté čtvrtiny si díky dvěma trojkám vzali vedení zpět. Ve vyhrocené koncovce však došlo opět k bolestivým ztrátám a nepřesnostem v útoku. Bystřice si pak díky šestkám dokázala vzít a tentokrát již i udržet vedení do konce zcela vyrovnaného utkání. Céčko bude muset po sobotní jasné a nedělní hořké porážce zapracovat na svých nedostatcích, aby v dalších utkáních urvalo vítězství na svou stranu.