Prvním soupeřem v novém roce se stal pro třebíčské céčko tým z Velkého Meziříčí, na který narazili v rámci dvojičky. První utkání proběhlo v sobotu na palubovce Velmezu a nedělní odveta na domácí palubovce haly L. Pokorného.

BK Velké Meziříčí - TJ Třebíč C 72:41

» statistika a komentář

Body a sestava: Hospůdka 11, Nováček O. 7, Vinkler 6, Novák D. 5, Prodělal 5, Obršlík 4, Skála 3, Bayarmagnai, Bulíček, Prodělal jun.

Tým Velmezu patří mezi ty kvalitnější týmy v OP II, ale přesto vyrazili třebíčští do Velkého Meziříčí s vidinou vítězství. Naděje na splnění tohoto úkolu se zvýšili, když soupeř nastoupil k utkání pouze v sedmi lidech. Co však chybělo soupeři do počtu, tak to doháněl svojí dravostí a kvalitním útokem, na který třebíčští nedokázali téměř celý zápas najít odpověď.

Chyby v obraně, nedůsledné doskoky a bolestivé ztráty na útočné půlce způsobily, že soupeř již v první čtvrtině vedl o 10 bodů, svého vedení se již nepustil a naopak ho ještě navyšoval.

I přesto, že se třebíčští v druhé půlce utkání alespoň trochu vzpamatovali, rozdíl ve skóre byl tak vysoký, že šance na vyrovnání a zvrácení průběhu zápasu byla pryč. Soupeř tak dokráčel k pohodlnému vítězství a byl připraven se utkat druhý den na tentokrát domácí palubovce Třebíče.

TJ Třebíč C - BK Velké Meziříčí 54:62

» statistika a komentář

Body a sestava: Skála 14, Novák D. 10, Obršlík 9, Hospůdka 8, Nováček O. 7, Prodělal 4, Bayarmagnai 2, Bulíček, Prodělal jun.

Do nedělního zápasu si třebíčští slíbili, že vše co se nepovedlo předchozí den ve Velmezu, dnes se pokusí napravit. A skutečně se tak i stalo, kdy na začátku první čtvrtiny, zejména díky podkošovému hráči Novákovi se ujali vedení, které i začali navyšovat. Avšak jak to tak bývá, po time-outu soupeře se třebíčští svého vedení díky opětovným chybám v obraně vzdali a Velmez po první čtvrtině vedl o 8 bodů.

Céčko však odmítlo opakovat výsledek včerejšího zápasu a rozhodlo se využít velkého množství faulů, kterých se klíčový hráči soupeře dopustili v první čtvrtině. Bohužel zkušenější hráči soupeře si už dali po zbytek utkání pozor a utkání zvládli dohrát téměř v plném počtu.

V druhé polovině zápasu dalo céčko do své hry co mohlo. Tvrdá obrana, dobrý útok, kde vynikala především týmová hra sice přineslo vítězství třetí čtvrtiny, ale soupeř měl pod sebou ještě 10 bodový polštář.

Poslední čtvrtina se nesla ve znamení co nejrychlejších útoků, aby se z vedení soupeře vzalo co nejvíce. Poté, co se vyfauloval jeden z důležitých hráčů soupeře dali důležité trojky domácí hráči Hospůdka a Skála a vypadalo to, že konec bude ještě napínavý, ovšem soupeř dokázal najít cestu, jak si vedení udržet.

Od obou zápasů si třebíčští slibovali vítězství a v obou zápasech sami sebe zklamali. Třebíčské hráče nečeká nic jiného, než se pořádně připravit na příští soupeře z Hluku a Slavičína a proti nim urvat další vítězství.

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy