Přesně tak by se dal shrnout prémiový víkend třebíčského C-týmu mužů značně oslabeného onemocněním COVID-19. I přes krutou sobotní porážku se Slavičínem, se dokázal tento tým opět sjednotit, zabrat a na své konto si připsat první výhru v soutěži proti Spartaku Hluk.

SK Slavičín - TJ Třebíč C 72:43

» statistika a komentář

Body a sestava: Novák D. 14, Skála 11, Šeda 6, Veleba 6, Vinkler 4, Krčál 1, Malena 1, Prodělal.

Svůj prémiový zápas odehrál třebíčský C-tým až v dalekém Slavičíně. Do zápasu vstupoval s ambicí lehkého vítězství, avšak opak byl pravdou. Přestože první čtvrtina dopadla lépe pro Třebíč, hned v té druhé se ujal sérií 10 bodů v řadě vedení domácí Slavičín.

Třebíčskému týmu scházela obrana a pověstné křivé koše ze Slavičína se podepsaly na jejich útoku. Slavičín postupně zvyšoval své vedení, na které přes veškerou snahu a časté střídání mladý a nezkušený C-tým již nedokázal odpovědět. Za jedinou zmínku stojí technická chyba a následné vyloučení dvoumetrového pivota Slavičína, který opakovaně komentoval výroky rozhodčích.

Zklamáni svým výkonem odjeli třebíčští do Uherského Hradiště, kde je měl čekat druhý den daleko těžší soupeř než byl Slavičín.

TJ Spartak Hluk - TJ Třebíč C 66:77

» statistika a komentář

Body a sestava: Vinkler 23, Novák D. 22, Skála 12, Šeda 11, Prodělal 5, Krčál 4, Malena, Veleba.

Večer po porážce se nesl v lehce nervózním duchu. Hluk je papírově těžším soupeřem než Slavičín, a tak se hráči obávali co je v neděli čeká. Během večeře diskutovali co zlepšit, s důrazem na týmové pojetí hry. S touto vizí šli tedy do nedělního zápasu.

To, co se nedařilo ve Slavičíně se na jedničku dařilo proti Hluku. Obrana byla skvělá, útok koordinovaný a každý hrál pro tým. Hluk sice v první čtvrtině potrápil, ale jinak vedení patřilo třebíčskému týmu. Střelecky se prosadili zejména Stanislav Vinkler s Davidem Novákem, zdatně jim sekundovali na rozehře Aleš Skála a pod košem František Šeda. Na scéně si též odbyl svoji premiéru hrající trenér Vilém Prodělal, který v krizových situacích koordinoval útok a vypomáhal v obraně.

Celý tým vynikal skvělou obranou, týmovým duchem a na konci poslední čtvrtiny mohli třebíčští slavit překvapivou, ale o to krásnější výhru. Třebíčské céčko si tedy z víkendového výjezdu odváží hořkou porážku, sladké vítězství a hromady zkušeností, které hodlá naplno využít v dalších zápasech, které se budou konat za 14 dní na domácí palubovce proti Mikulovu a Kroměříži.

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy