V sobotu se jako první třebíčským fanouškům představily juniorky U19, které hostily BK Ústí nad Orlicí. V prvním utkání byly třebíčské holky po dramatické koncovce blízko vítězství,. Ve druhém utkání už juniorkám došly síly a soupeřky si odvezly přesvědčivé vítězství.

TJ Třebíč - BK Ústí nad Orlicí 72:73

» statistika a komentář

Body a sestava: Pisková 31, Keliarová 19, Jonášová 8, Halačková 5, Obůrková 3, Hanzalová 2, Hrubá 2, Prodělalová 2, Dohnalová, Pařilová.

Absence tréninků kvůli karanténě byla znát, a tak vstup do utkání přinesl spousty nepřesností v útoku, kdy hráčky nedokázaly proměnit své střelecké pokusy, naštěstí soupeřky také neměly vstup do utkání ideální, kdy se také nedokázaly prosadit. Střelecké nepřesnosti neměly dlouhé trvání a hráčky z obou týmu se dostaly do zápasového tempa. Po první čtvrtině kterou třebíčské holky vyhrály 13:8, začaly soupeřky proměňovat své střelecké pokusy a tak se ujaly vedení v utkání.

Holky však nic nevzdaly a dokázaly se soupeřkami držet krok až do samého závěru utkání. Když soupeřky v posledních dvou minutách vedly o 10 bodů vypadalo to, že si dojdou pro pohodové vítězství. Opak byl, ale pravdou po time outu domácích se třebíčské holky pokusily donutit soupeře k chybám v rozehrávce presovou obranou. To se také povedlo a soupeřky tak ztrácely jeden míč za druhým, třebíčské hráčky z toho dokázaly vytěžit maximum a snížily tak náskok na pouhý 1 bod. Bohužel pro domácí zbylo málo času na dokonalý obrat, a tak po dramatické koncovce prohrály 72:73.

TJ Třebíč - BK Ústí nad Orlicí 60:81

» statistika a komentář

Body a sestava: Keliarová 24, Pisková 14, Halačková 10, Obůrková 8, Jonášová 3, Hrubá 1, Dohnalová, Hanzalová, Pařilová, Prodělalová.

Do druhého utkání domácí vstoupily velice špatně a během chvilky prohrávaly víc jak o 10 bodů. Tento náskok si hostující hráčky držely celé utkání a nedovolily tak dramatickou koncovku utkání jako tomu bylo v prvním utkání. Na hráčkách byla vidět veliká únava z prvního zápasu, kde opravdu ze sebe vydaly maximum a tak druhý zápas skončil 60:81.

Všechny hráčky si zaslouží obrovskou pochvalu za to jakým způsobem dokázaly potrápit soupeře, zejména v prvním utkání.

Další utkání třebíčské juniorky odehrají 10.10. v Pardubicích, kde nastoupí proti béčku BK Studánka Pardubice. Bude se jistě jednat o dvě těžká utkání.

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy