Ve čtvrtek 14.10. odcestovaly třebíčské ženy do Brna, aby odehrály jedno ze dvou odložených utkání proti brněnským univerzitním týmům. V tomto utkání narazily na VSK UNI Brno Jun.

VSK UNI Brno Jun - TJ Třebíč 59:39

Body a sestava: Keliarová B. 16, Pisková 8, Obůrková 6, Jonášová 4, Nosková 3, Dvořáková 2, Halačková, Hanzalová, Hrubá, Keliarová P., Mouricová.

Při příjezdu na soupeřovu palubovku na nás čekala spousta překvapení v podobě nevybavené tělocvičny. Chyběla zde jasně viditelná tabule, která ukazuje čas, skóre a týmové fauly, dále zde neměli dobře viditelný ukazatel 24 vteřin. Míče na rozcvičení ženy dostaly různé velikosti, jeden velikosti 6 a druhý velikosti 7. Podmínky tedy nevyhovující k pořádání soutěžního utkání.

Utkání začalo pro naše hráčky dobře, když se v prvních minutách třebíčské ženy ujaly mírného vedení, které nám bohužel nevydrželo, a tak první dějství skončilo za vyrovnaného stavu (14:14).

První čtvrtina ukázala, že soupeř je hratelný, bohužel nám opět nevyšel vstup do druhé čtvrtiny, tak jako při první domácím utkání a soupeř tak odskočil na rozdíl 15 bodů (33:18).

Třetí čtvrtina byla opět vyrovnaná, třebíčským ženám se podařil najít klid v rozehrávce a hrát svoji hru, jednu chvíli se dotáhly na rozdíl 9 bodů, bohužel tento rozdíl nedokázaly přenést do závěrečného dějství, kde zkušený domácí tým rozhodl o svém vítězství a navýšil tak bodový stav na konečných (59:39).

Příští utkání odehrají naše lvice v sobotu 23.10. na horké půdě proti BK Velké Meziříčí, kde se očekává vyrovnaný boj obou týmů o první vítězství sezóny.