Po dvou měsících se otevírají vnitřní sportoviště. Oproti původním předpokladům ale bohužel není reálné začít trénovat a hrát naplno, ale postupně, a to z důvodu řady omezení a nařízení vycházejících z prohlášení vlády v souvislosti s epidemiologickou situací.

Dle těchto omezení a nařízení musí trénink probíhat v max. počtu 10 osob, včetně trenérů. Všichni zúčastnění mají povinnost mít roušku. Jako basketbalový oddíl TJ Třebíč vnímáme, že sportování ve vnitřních prostorech s rouškou, ať pro děti, mládež, či dospělé není vhodné, ale nařízení musíme respektovat.

Proto o tom, jestli tréninky jednotlivých kategorií budou či nebudou probíhat, budou s předstihem rozhodovat trenéři jednotlivých kategorií. Naše domácí hala L. Pokorného bude otevřena od pondělí 7.12.

Vyjádření STK ČBF

Česko ve čtvrtek přechází v systému PES do 3. stupně. Částečně se tak uvolňuje i amatérské sportování ve vnitřních prostorách. Podle nařízení vlády ČR je nutné v takovém případě omezit množství osob na deset a zároveň mít po celou dobu pobytu v prostorách sportoviště nasazenou roušku. Podle toho nařízení by tedy basketbalové tréninky byly možné, ale za dodržení přísných opatření.

Je zřejmé, že za současně nastavených pravidel není basketbalový trénink v hale příjemný ani efektivní. Proti pravidelnému sportování s nasazenou rouškou se postavil i šéflékař Českého olympijského výboru Jiří Neumann. Nošení roušky podle něj může kromě výkonu mít vliv i na smyslové vnímání. Pokud se někdo přeci jen rozhodne za těchto podmínek obnovit tréninky, měl by při jejich skladbě a náročnosti dbát na složitost situace.

Velké sportovní svazy ve spolupráci s ČUS a NSA proto apelují na vládu ČR a odpovědná ministerstva, aby opatření pro sport zvážila. „Stejně jako Národní sportovní agentura vnímáme používání roušek jako problematickou povinnost. Je to určitě složitě představitelná komplikace. Obáváme se toho, že běhání a sportování s rouškou ve vnitřních prostorech je zdravotním rizikem - zejména u dětí, které se budou neustále zadýchávat. A těm, co nosí brýle, se budou neustále zamlžovat, takže hrozí i zranění,“ řekl předseda ČUS i ČBF Miroslav Jansta.

Vzhledem k výše uvedenému se i přes platnost třetího stupně systému PES odkládají všechna utkání 1. ligy mužů a soutěží řízených STK. CZ BASKETBALL připravuje rozsáhlý materiál, který po rozvolnění opatření pomůže klubům a trenérům s řízeným návratem basketbalistů a basketbalistek po dlouhé pauze.

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy