Je to tu znovu. Bohužel to není jen velmi špatný vtip nebo nepříjemné déjá vu. Sport včetně basketbalu opět dostal nekompromisní stopku, stejně jako na jaře.

Všichni chápeme, že nařízení musíme dodržovat, protože jen tak se budeme moct brzy zase vrátit na palubovky a pod bezedné koše. I za stávající situace se ale dá pracovat na svých vlastních dovednostech a tom nejdůležitějším, co basketbalista má – vlastním těle. Projekt Body2Skills je tu pro vás.

Je to k vzteku. Celé léto jste poctivě pracovali a sotva začaly basketbalové soutěže, už jsou zase na nějaký čas zmražené. Stejně jako vy, i my doufáme, že ne na dlouho. Víme, že týmový trénink s kamarády jen tak nic nenahradí, ale nabytý volný čas můžete využít k vlastnímu zlepšování. Z toho, co pro sebe uděláte v těchto dnech a týdnech, pak bude profitovat celý váš tým.

I když je basketbal týmový sport (a proto ho taky všichni milujeme), jedním z jeho základů jsou herní činnosti jednotlivce. Teď máte možnost právě na tomhle pořádně zapracovat. Jenže dech beroucí únik nebo finta, na kterou každý skočí, jsou až vrcholkem ledovce. K dokonalému provedení vede dlouhá cesta, která, světe div se, začíná bez míče.

CZ BASKETBALL připravil sérií videí, které provedou hráče a hráčky dychtící po zlepšení krok za krokem, jak svůj um posunout zase o krok dál. Základem všech dovedností je tělo (Body). Ve videu proto uvidíte, jaké specifické cviky se svým tělem provádět, abyste pak mohli správně zvládnout basketbalovou dovednost. Dovednosti (Skills) už pak správně posílené tělo provedeme krok za krokem. Tato série je primárně určena hráčům a hráčkám ve věku 13 – 18 let, ale samozřejmě nebráníme ani nikomu jinému, aby se zlepšoval. Nicméně pro mladší baskeťáky doporučujeme návrat k jarnímu #vratimselepsi.

Jednotlivé cviky i dovednosti vám bude pod odborným dohledem předvádět kapitán klubu Kooperativa NBL USK Praha Michal Mareš. Konkrétní dovednosti vám ve videu ukážeme také v zápasovém provedení, abyste viděli, jak vypadají v profesionálním provedení hráčů Kooperativa NBL. Všechna cvičení jsou připravována tak, aby se dala dělat na venkovních sprotovištích a část z nich i v domácích podmínkách.

Videa budou publikována na facebookovém profilu a YouTube cz.basketball. Na videa se můžete každý týden těšit v úterý, čtvrtek a neděli. Tři videa slouží jako průpravná a se třetím videem dostanete k dispozici plán na ucelený trénink. Tak jen s chutí do toho!

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy