V sobotu 6.4. proběhl na naší hale turnaj ČBF U10 pod záštitou společnosti MANN+HUMMEL. Jednalo se o akci pořádanou v rámci seriálu turnajů pro nejmenší hráče od České basketbalové federace.

To s sebou nese oproti klasickému soutěžnímu basketu i několik drobných změn v pravidlech, tedy zkrácenou hrací dobu, kdy se hraje 4x 8 minut hrubého času, a souboj čtyři proti čtyřem. Podobných turnajů proběhlo v rámci projektu ČBF několik a na ten náš přicestovaly týmy z Dubňan, Pelhřimova a Velkého Meziříčí.

Třebíčským trenérům byla k dispozici poměrně úzká soupiska hráčů, kdy po několika odpadlících, léčících nečekané virózy, usedlo na lavičku devět malých baskeťáků. Úzký kádr tedy nabízel všem našim hráčům výjimečnou příležitost, jak strávit na hřišti velkou porci času, čehož všichni také náležitě využili.

Naše hra se opět posunula a trenérům dělalo radost hlavně to, že naši nejmladší hráči dokázali vzít odpovědnost na sebe a bojovali i s vědomím, že se tentokrát nemůžou spolehnout na pomoc starších spoluhráčů, jako v mistrácích U11. Přestože jsme v zápase proti Dubňanům a BKVM nedokázali čelit velmi talentovaným a fyzicky mnohem disponovanějším soupeřkám, bojovnost nám nechyběla a až do konce třetího zápasu jeli všichni naplno.

Zvláštní pochvalu si zaslouží Vojta Fabík a Jony Caha, kteří sbírali velmi důležité doskoky. Útok potom po celou dobu turnaje táhli Honza Červený s Tomem Brumlou, kteří se za košem opravdu hnali až do úplného konce. Do dalších zápasů budeme pracovat hlavně na přesnější koncovce a větším přehledu o situaci na hřišti. Neproměnili jsme trestuhodně mnoho dvojtaktů a v mnoha situacích chyběla našemu útoku souhra a nahrávky.

Mezi turnajovými zápasy proběhly dovednostní soutěže v driblinku a střelbě, které vyhrály hráčky Dubňan a Velmezu. Udělalo nám velkou radost, kolik dětí se do souboje o dovednostní medaili pustilo a s jakou vervou všichni bojovali o prestižní výhru.

Děkujeme všem trenérům za vzorné vedení svých týmu k bezvýhradné fair-play. Během celého turnaje jsme neviděli jedinou zákeřnost a do zápisů jsme zaznamenali faulů, jako šafránu. Velké díky patří i rodičům a přátelům kvalitního basketbalu, kteří opět vytvořili v hale bouřlivou atmosféru. Děkujeme samozřejmě i sponzorovi celé akce - společnosti MANN+HUMMEL, díky které si úspěšní baskeťáci odnesli z turnaje poukázky na nákup sportovního vybavení.

Výsledky:

TJ Třebíč - BK Velké Meziříčí 21:34

BK Sojky Pelhřimov - Basketbal Dubňany 22:38

TJ Třebíč - BK Sojky Pelhřimov 39:8

Basketbal Dubňany - BK Velké Meziříčí 38:32

Basketbal Dubňany - TJ Třebíč 44:28

BK Velké Meziříčí - BK Sojky Pelhřimov 54:12

Konečné pořadí:

1. Basketbal Dubňany

2. BK Velké Meziříčí

3. TJ Třebíč

4. BK Sojky Pelhřimov

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy