K sobotní odpolední dvojičce přicestoval do Třebíče tým U11 z Humpolce a nálada v hale slibovala minimálně důstojnou sportovní událost.

Domácí pořadatele překvapila velká návštěva rodičů, sourozenců, babiček, kamarádů a obecně všech přátel kvalitního basketbalu. Co už velké překvapení nepřineslo, byl ale samotný průběh zápasů, ve kterých si zkušenější tým z Humpolce velmi snadno poradil s naší přípravkou.

TJ Třebíč - Jiskra Humpolec 16:86

» statistika a komentář

Body a sestava: Červený 4, Loupal 4, Válek 3, Fabík 2, Příborský 2, Švaříček 1, Brumla, Caha, Diliergiyev, Dvořák, Grund, Pavlasová, Vaněk, Vérosta.

Do zápasu naši vstoupili se sebedůvěrou dodanou plnými ochozy a po dvou vyvedených akcích jsme rychle vedli 4:0. To bylo ale vše, co Humpolecké děti připustily. Rychle bylo vyrovnáno a otěže zápasu už Jiskry nepustily. Našim se nedařilo dobře reagovat na precizní systém vhazování a opět jsme po celou dobu zápasu bojovali se správným obranným postavením.

Humpolečtí tak dostávali nepřiměřený prostor pro útočný doskok a mnohokrát měli hned několik pokusů na úspěšné zakončení. Ke cti hostům slouží i neuvěřitelně efektivní obrana, kdy naši hráči jen těžko hledali způsob, jak neztratit balon už ve snaze o rychlý přechod do útoku.

Jiskra Humpolec - TJ Třebíč 76:28

» statistika a komentář

Body a sestava: Vérosta 8, Brumla 6, Příborský 6, Válek 6, Červený 2, Dvořák, Fabík, Grund, Kobylarz, Loupal, Madeja, Štěpán, Švaříček, Vaněk

Ve druhém zápasu jsme sice nedokázali soupeři konkurovat, ale přeci jen jsme se zvedli a několik herních aspektů se nám podařilo zlepšit. Naši si zvykli, že přechod přes obranu bude složitý a bude vyžadovat naprosté soustředění. Hlavně se nám ale podařilo lépe reagovat na vhazování Humpolce a nedali jsme tak hostům tolik příležitostí k jednoduchému zakončení.

Zároveň si premiéru v soutěžním utkání odbyli Tomáš Kobylarz a Pavel Štěpán, kteří se rozhodně neztratili a dokázali se i přes nezkušenost přizpůsobit tempu utkání. Stejně jako v prvním utkání jsme velmi špatně doskakovali a vedle tvrdé práce na technice bude tato dovednost hlavním těžištěm nadcházejících tréninků. I přes dvě prohry naši nejmenší hráči neztratili důvod k úsměvu a tvrdé souboje jsme si užili.

Za celý oddíl chceme poděkovat férovým ochozům a doufáme, že souboj buchet zuřící na tribuně nebyl pro diváky jediným důvodem k dobré náladě. Bojujem!

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy