Třebíčské béčko o víkendu uhájilo domácí neporazitelnost před nájezdy Sokolů z Bystřice a Podolí. V posledním utkání sezóny se třebíčští představí rovněž na domácí palubovce, a to v dohrávce proti Velkému Meziříčí. Utkání se odehraje na Zelený čtvrtek 18. 4. od 19:00.

TJ Třebíč B - Sokol Bystřice nad Pernštejnem 66:51

» statistika a komentář

Body a sestava: Janík 16, Balko 12, Tesař 9, Svoboda R. 8, Prodělal 6, Kissler 4, Hanáček 3, Mifka 3, Skála 3, Obršlík 2, Novák.

V sobotním utkání nastoupilo béčko proti Bystřici nad Pernštejnem. První zápas na půdě soupeře dopadl jednoznačně 48:82 pro Třebíč, když o osudu zápasu rozhodl drtivý nástup v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli o 22 bodů.

S cílem tento výkon zopakovat jsme vtrhli také do domácího měření sil a přesnou střelbou, dobrými nájezdy a slušnou obranou jsme si i v odvetě vytvořili od začátku pohodlný náskok (17:9 po 1Q). Brzy tak do hry mohli naskočit všichni hráči z lavičky, kteří se téměř všichni dokázali prosadit také bodově.

V dalším průběhu zápasu třebíčští pod dojmem výrazného vedení polevili, a přestože vyhráli i všechny následující čtvrtiny, závěrečný rozdíl ve skóre byl nakonec pouhých 15 bodů. Díky rovnoměrně rozděleným minutám na hřišti ale pošetřili hráči síly před důležitým nedělním soubojem proti soupeři ze špičky tabulky, Sokolu Podolí.

TJ Třebíč B - Sokol Podolí 61:58

Body a sestava: Janík 23, Tesař 12, Prodělal 10, Hanáček 8, Svoboda R. 6, Novák 2, Kissler, Mifka.

Nedělní zápas byl vzhledem k sobotní výhře lídra tabulky, Velkého Meziříčí přímým soubojem už pouze o druhou příčku v tabulce. Ambiciózní soupeř z Podolí chtěl Třebíči oplatit domácí porážku, kdy jsme si díky jednomu z nejlepších výkonů sezony odvezli vítězství o 17 bodů.

Úvod zápasu se Třebíči opět podařil a během první desetiminutovky hosté ztráceli už 10 bodů. Do poloviny zápasu se domácím povedlo náskok o bod navýšit, ale ve třetí čtvrtině se Podolí ještě odmítlo vzdát a do závěrečné části se šlo s rozdílem pouhých 5 bodů.

To bylo ze strany hostů naštěstí vše a třebíčští si vítězství pohlídali až do konce, kdy šťastnou trojkou o desku na závěr hosté už jen zkorigovali výsledek na konečných 61:58 pro Třebíč. Touto výhrou si tak třebíčské béčko zajistilo celkové druhé místo v tabulce OP II.

V posledním zápase sezony, který se odehraje netradičně ve čtvrtek 18.4.2019 od 19:00, se béčko představí na domácí palubovce v souboji proti vítězi letošního ročníku OP II, rivalovi z Velkého Meziříčí, kterému bude chtít oplatit těsnou venkovní porážku z první poloviny sezony a zakončit tak vítězně svůj premiérový ročník v této soutěži.