Ani čtyři vítězství v řadě na závěr základní části nestačili kadetům k bojům ve skupině o 4. - 6. místo. Díky horším vzájemným utkáním s Žabovřesky čekají na kadety pouze turnaje o 7. - 9. místo s Břeclaví a Židlochovicemi.

Tygři JBC Brno C - TJ Třebíč 79:101

Body a sestava: Novák T. 56., Novák J. 21, Vinkler 12, Šeda 10, Trojan 2, Kincl, Talla, Zach.

Na turnaj na Morendu jsme cestovali pouze s 8 hráči do rotace a v prvním utkání na nás čekal lídr NRL - domácí Tygři Brno.

Vstup do utkání vyšel lépe domácím, když vyhráli 1. čtvrtinu 18:14. Od druhé čtvrtiny jsme byli lepší, ke skvělému střeleckému výkonu se rozehrál Tomáš Novák (56 bodů, 7 trojek) a domácím už jsme nedovolili po zbytek utkání vyhrát ani jednu čtvrtinu.

Po dobrém útočném výkonu (v obraně to nebylo ono) jsme získali skalp lídra tabulky.

TJ Třebíč - SK Renocar Podolí 78:64

Body a sestava: Novák T. 34, Novák J. 26, Trojan 8, Šeda 6, Vinkler 4, Kincl, Talla, Zach.

Ve druhém utkání turnaje na Morendě jsme narazili na Renocar Podolí, se kterým jsme v prvním vzájemném utkání sezóny dokázali vyhrát. Utkání se od začátku přelévalo ze strany na stranu, ale v rozhodujících okamžicích jsme byli vždy o krok před soupeřem. Podolí jsme před sebe pustili naposled v 16. minutě, pak jsme zabrali v obraně a soupeři utekli až na konečný rozdíl 14 bodů (78:64).

Poprvé v sezoně jsme tak obě turnajová utkání proměnili ve vítězství, které nás katapultovali zpátky do bojů o skupinu o 4. - 6. místo.

TJ Třebíč - Sokol Šlapanice 101:68

Body a sestava: Novák J. 31, Šeda 26, Novák T. 17, Trojan 13, Vinkler 9, Talla 3, Kincl 2, Čeloud, Kuchař J., Zach.

Poslední turnaj základní části NRL jsme odehráli na domácí palubovce v nejsilnější možné sestavě. Po vyrovnané první polovině utkání převzali otěže zápasu do svých rukou domácí borci, kdy především bratři Novákové doplnění o Šedu přiváděli hráče Šlapanic do úzkých.

Třebíčští druhou polovinu utkání pravidelně navyšovali svoje vedení, domácí fanynky potěšili několika leteckými kousky a zvítězili nakonec o potřebných +18 bodů.

TJ Třebíč - Lokomotiva Břeclav 88:49

Body a sestava: Vinkler 20, Novák J. 16, Novák T. 12, Šeda 12, Trojan 11, Kincl 9, Zach 8, Čeloud, Kliment, Kuchař J., Talla.

V posledním utkání nastoupili domácí proti oslabené Břeclavi, která přijela pouze v 5 hráčích. Od začátku nebylo pochyb, kdo v utkání zvítězí. Dostatečný prostor dostali všichni hráči na zápasové soupisce, kteří si poctivě rozdělili body.

Vítězství v posledních čtyřech utkání nás málem poslali do vytoužených bojů o 4. - 6. místo, bohužel konstelace ostatních výsledků byla proti. Zápasy ve skupině o 7. - 9. místo, kde máme náskok čtyř vítězství na osmou Břeclav bude především o zkoušení mladších hráčů, kteří budou tvořit jádro U17 v příští sezóně.