52:51
(8:7, 17:17, 12:13, 15:14)
INMEDIAS Mikulov TJ Třebíč B

Na hřišti basketbalistů Mikulova absolvovalo v sobotu třebíčské béčko první utkání nové sezony a zároveň svou premiéru v OP II. V okleštěné sestavě a bez vysokých pivotů jsme očekávali těžký zápas.

Když po první čtvrtině svítilo na výsledkové tabuli skóre 8:7, bylo jasné, že zápas bude bojem o každý koš. V průběhu celého utkání měli třebíčští problémy zejména s nejvyšším hráčem domácích, který v důležitých okamžicích spolehlivě přidával z blízkosti koše další a další body (celkem 16 bodů).

Zápas byl přesto vyrovnaný po celý svůj průběh, kdy nejvyšší rozdíl ve skóre činil 6 bodů ve prospěch Mikulova. Přetahovaná pokračovala až do samotného závěru. Do posledních dvou minut utkání třebíčšké béčko vstupovalo s jednobodovým vedením, které strhli na svou stranu domácí dalším jistým zakončením zpod koše. Následovala tříbodová akce Třebíče, na kterou obratem odpověděl domácí tým stejnou mincí na opačné straně hřiště a šel do vedení 52:51. Po následném neúspěšném zakončení třebíčských zbývalo Mikulovu pohlídat si vítězství, nepřesnou nahrávkou ale dali domácí hráči Třebíči šanci ještě na jeden rychlý protiútok. Nadějnou akci v posledních vteřinách však v rozhodující koš hosté proměnit nedokázali a z vítězství se po dramatickém závěru radoval domácí tým.

Neměla to ale být poslední neúspěšná akce toho večera...