79:67
(17:23, 23:8, 13:18, 26:18)
TJ Třebíč Slovan Černá Pole C

Začátek utkání "o 2. místo" domácím moc nevyšel, běžela pátá minuta a třebíčští prohrávali 5:17. Pak se třebíčští vzchopili a bod po bodu ukrajovali z náskoku soupeře a po první čtvrtině ztráceli pouze šest bodů (17:23). Ve druhé čtvrtině domácí ještě víc zagresivnili obranu a otočili vývoj utkání pro sebe (40:31).

Vstup do druhé poloviny utkání vyšel parádně, třebíčští během dvou minut vedli o 14 bodů, ale svého soupeře nezlomili. Hostující Slovan se šňůrou 10 bodů v řadě dostal zpátky do hry a po třech čtvrtinách měli třebíčští hubený náskok čtyř bodů (53:49). Ve čtvrté čtvrtině třebíčští definitivně zlomili odpor soupeře, který i přes závěrečný pressing nenašel recept na třebíčský tým.

Třebíčští se díky vítězstvím nad silným soupeřem posunuli na druhé místo, které museli uhájit v nedělním posledním utkání základní části proti Šlapanicím.