65:46
(21:11, 14:6, 16:10, 14:19)
TJ Třebíč Tesla Brno
Komentář k zápasu:

Pro odvetné utkání přibyl na marodku kapitán Čermák a s velkým sebezapřením nastoupil Radim Černý. Rozpadlá sestava na perimetru (pouze 3 hráči) + výšková převaha pod košem velela k jasné taktice. Vstup do utkání před zaplněnou halou byl skvělý, ve druhé minutě to bylo 10:0, Tesla sahala po time outu a třebíčští si hned na úvod vybudovali rozhodující náskok. První čtvrtina nakonec skončila 21:11. Ve druhé čtvrtině třebíčští pokračovali ve výborné obraně, soupeři za celou čtvrtinu dovolili pouze 6 bodů a navýšili svůj náskok na rozdíl 18 bodů (35:17).

Po poločasové přestávce tempo hry trochu opadlo, ale třebíčští pořád skvěle pracovali v obraně, k tomu se chytili z dálky a díky třem trojkám za třetí čtvrtinu navýšili náskok o dalších 6 bodů (51:27). Čtvrtá čtvrtina byla z pohledu třebíčských bojovníků už hra na údržbu, bez zbytečných ztrát, dlouhé útoky atd. Tesle se nakonec podařilo 5 bodů stáhnout, ale to bylo vše a slavit postup do semifinále mohli třebíčští.

Všichni hráči zaslouží VELKOU pochvalu, ale jmenovitě musíme vyzdvihnout Honzu Sladkého, který především dnes odehrál velké utkání. Díky za bojovnost, byli jste skvělí! Díky fanouškům za skvělou atmosféru! Teď jsou necelé čtyři týdny na doléčení šrámů, vyprázdnění marodky a jede se na Kyjov.