91:69
(20:17, 26:17, 22:21, 23:14)
Slovan Černá Pole TJ Třebíč
Komentář k zápasu:

Do Brna třebíčští cestovali s mankem 7 bodů, které velmi rychle smazali perfektní hrou a v 6. minutě bylo překvapivé skóre 4:17, ale to bylo vše a po domácím timeoutu přišla šňůra 16 bodů Slovanu do konce první čtvrtiny. Ve druhé čtvrtině se hrál celkem vyrovnaný basketbal, domácí v mírném vedení, než přišla další jejich 10 bodová šňůra a stav v poločase 46:34.

Do druhé poloviny utkání šli třebíčští s odhodláním ještě potrápit domácí a znepříjemnit jim postup do semifinále, což se trochu dařilo. Po nešťastném zranění Sonyho ještě třebíčští zabrali a stáhli 4 minuty před koncem na přijatelných 9 bodů. Bohužel pak už hostujícím došla šťáva a do konce utkání se trefovali jen domácí, což znamenalo, že pro třebíčský tým sezóna 2016/2017 skončila.