100:102
(25:22, 31:30, 26:25, 18:25)
TJ Třebíč Slovan MACH1NES Černá Pole
Komentář k zápasu:

V neděli po poledni čekal na třebíčské áčko další silný soupeř z Brna. Tým Slovan MACH1NES Černá Pole oplývá zkušenostmi, herní kvalitou i fyzickými předpoklady a po právu se tak vyhřívá na děleném prvním místě tabulky. Třebíčští se soupeře nezalekli a od úvodu utkání navázali na povedený sobotní výkon.

Slovan však nastartoval Zachrla, který byl přesný zpoza trojkového oblouku a hosté tak dokázali držet s domácími krok. Domácí borci, kteří pokračovali ve skvělém výkonu, si několikrát v průběhu prvního poločasu dokázali vytvořit náskok kolem hranice 10 bodů, avšak zkušení hosté dokázali potrestat každé zaváhání nebo nepozornost domácích a drželi se stále na dostřel.

Průběh zápasu pokračoval ve stejném duchu i po změně stran. V atraktivním útočném utkání měli navrch třebíčští, když si v jeden moment dokázali vytvořit náskok 13 bodů. Zkušení hosté ale nepanikařili a počkali si na své momenty.

Před poslední čtvrtinou dokázali stáhnout náskok domácích na 5 bodů. Hosté pokračovali ve zlepšeném výkonu i v úvodu poslední čtvrtiny a v 33. minutě se poprvé od samého úvodu zápasu dostali do vedení. To navíc začali postupně navyšovat, když se domácím přestalo úplně dařit v útoku.

Do hry třebíčských se vnesla nervozita. Frustraci z toho, že se třebíčským přestalo dařit, podpořil i diplomaticky řečeno diskutabilně nastavený metr dvojice rozhodčích, a tak začal festival technických a diskvalifikujících chyb pro domácí. Hosté nadále trestali každou domácí chybu a dvě minuty do konce si hlídali získaný dvojciferný náskok.

Domácí bojovníci se však nevzdali a vzchopili se k závěrečnému tlaku. Poprvé v zápase se nervozita projevila i na hostující straně a domácí tým se třemi trojkami v poslední minutě dostal na dostřel. Bohužel poslední trojkový pokus se sirénou do koše nespadl, a tak to pro domácí nemělo šťastný konec.

Třebíčský tým byl po většinu zápasu ve vedení, vyhrál tři ze čtyř čtvrtin, ale přesto si připsal porážku. K vítězství mu nepomohl ani skvělý výkon Honzy Janíka, který nasypal 32 bodů.

Na třebíčské teď ve druhé lize čeká třítýdenní pauza, po které jsou na programu dvojičky. V třebíčském případě tedy dvě krajská derby proti Žďáru nad Sázavou. V sobotu 9.12. na domácí palubovce, o den později odveta ve Žďáru.

Statistiky:
Jméno Body Trojky Trestné hody Fauly
CELKEM 100 13 25/19 ( 76%) 24
Černý Daniel 8 1 1/1 (100%) 5
Janík Jan 32 4 8/8 (100%) 2
Man Lukáš 0     2
Novák Jakub 14 1 6/3 ( 50%) 4
Sladký Jan 13 3   3
Šoula Jiří 21 3 6/6 (100%) 2
Špaček David 5 1   1
Vrtal Matěj 7   4/1 ( 25%) 5

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy