146:81
(34:17, 39:14, 39:20, 34:30)
Sokol Karviná TJ Třebíč

V neděli byl na programu odvetný zápas na palubovce Karviné. Seznam absentujících hráčů se rozšířil o další 3 řádky. K dispozici nebyl Novotný, který hrál zápas 1. ligy za mateřskou Jihlavu. Na poslední chvíli pak ze sestavy vypadl Šeda a Man. Když k tomu připočteme už sobotní absence a dlouhodobě zraněného R. Černého, chybělo třebíčskému týmu 8 ze 13 pravidelně nastupujících hráčů v této sezóně. Třebíčští se tak vydali na dalekou cestu pouze s 5 hráči (z toho pouze jedním pivotem). Odvetný zápas se tak dal směle přirovnat k souboji mezi Davidem a Goliášem.

Začátek utkání byl svým průběhem velmi podobný tomu sobotnímu. Úvodní minuty se třebíčští drželi svému soupeři na dostřel. Poté se však nůžky začaly rozevírat. Domácí byli v útoku při chuti, když se jim velmi dobře dařilo střelecky. A stejně jako v sobotu platilo, že co nedali, to si doskočili. První čtvrtinu tak opanoval domácí tým (34:17).

Karviná v kanonádě pokračovala i ve druhé čtvrtině. Střídala hokejově celé pětky. Třebíčští neměli kým střídat, a tak hostujícím hráčům rychle docházely síly a v zónové obraně nestíhali včas dostupovat ke střelcům, kteří proměňovali s vysokou úspěšností. Když hosté přešli do osobní obrany, tak Karviná snadno dostávala míč na své podkošové hráče, kteří měli velkou fyzickou převahu, kterou dokázali využívat. Třebíčští tak neměli žádné páky na to, jak domácí zastavit, nebo alespoň přibrzdit. Před poločasovou přestávkou tak domácí výrazně navýšili svůj náskok (73:31).

Průběh utkání byl podobný i po změně stran. Domácí hráči stříleli i nadále s vysokou úspěšností, a tak pokořili stobodovou hranici už ve třetí čtvrtině. Za svůj výkon na útočné polovině se však nemuseli stydět ani třebíčští, kteří v rámci možností drželi s domácími krok (112:51).

Pro pětici třebíčských hráčů byl zápas náročný nejenom fyzicky, ale i psychicky, když museli často „lovit“ míč, který propadal jejich košem. V poslední čtvrtině už navíc někteří hráči dostávali křeče. Přesto neodpadli, stále bojovali a v závěrečné čtvrtině se herně vyrovnali domácímu týmu, když v útoku předvedli několik pohledných akcí. Karviná, která v zápase proměnila 24 trojek, dosáhla vysokého vítězství 146:81.

Potlesk domácího publika si však po závěrečném hvizdu vysloužil i oslabený hostující tým. Oslabenému třebíčskému áčku bojovné výkony na kvalitního soupeře nestačily a po dvou vysokých porážkách mu tak končí sezóna. V plné sestavě by třebíčští šance na dobrý výsledek určitě měli, ale okolnosti jim tentokrát nepřály. Soupeři gratulujeme k postupu a na závěr děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu v sezóně 2022/2023.