60:93
(6:26, 20:18, 17:31, 17:18)
TJ Třebíč Sokol Karviná
Komentář k zápasu:

Už bez Jirky Šouly, který v závěru sezóny vypomáhá svému mateřskému klubu z Poděbrad v play-off bojích Středočeské ligy, a bez trojice podkošových hráčů ve složení Vrtal (stáž v zahraničí), J. Novák a Cejpek (oba zranění), nastoupili třebíčští basketbalisté k úvodnímu domácímu duelu čtvrtfinále play-off proti vítězi základní části z Karviné.

V základní části se slezským favoritem na postup do 1. ligy odehráli třebíčští na domácí palubovce vyrovnaný duel. O to stejné se chtěli pokusit i v play-off. Bohužel absence podkošových hráčů se ukázala jako velký deficit, protože právě pod košem má Karviná největší sílu. Karviná měla z výsledků třebíčského týmu ze závěru základní části velký respekt, a protože se netají ambicemi na postup do vyšší soutěže, přijela do Třebíče v nejsilnějším možném složení včetně pendlů z Opavy (NBL a 1. liga).

Vstup do utkání domácímu týmu vyšel a držel s favoritem krok. Zlom nastal ve druhé pětiminutovce úvodní čtvrtiny. Třebíčští vypadli z tempa, když v útoku dělali příliš mnoho chyb a nedařilo se jim střelecky. V obraně měli obrovský problém na doskoku. I když se jim podařilo napoprvé ubránit, hosté doskakovali tak dlouho, dokud neskórovali a bodový rozdíl mezi oběma týmy pro domácí nemilosrdně narůstal (6:26).

Svůj nejlepší výkon v zápase předvedli třebíčští basketbalisté ve druhé čtvrtině. Zlepšili pohyb v útoku i agresivitu v obraně a výsledkem bylo dílčí vítězství ve čtvrtině a snížení hostujícího náskoku (26:44).

Liché čtvrtiny v zápase patřily Karviné. Ve třetí předvedla Karviná opět dominantní výkon. Domácí tým zkoušel, vzhledem k oslabené sestavě na podkošových pozicích, zónovou obranu. Tu však domácí hráči nemají zažitou pod kůží a velký úspěch s ní neslavili. Zvlášť když hosté díky fyzické převaze vládli na doskoku, díky čemuž měli velké množství útoků navíc. Po třiceti odehraných minutách tak skóre opět poskočilo ve prospěch hostujícího týmu (43:75).

V závěrečné čtvrtině domácí opět dokázali vyrovnat hru, přestože se hned v jejím úvodu vyfauloval Sladký, který bojoval s fauly od první čtvrtiny. Komplikací pro závěr utkání pak bylo i vyloučení Šedy. Když pak krvavý šrám vyřadil ze hry i Špačka, dohrávali domácí zápas v 5 hráčích a bez jediného pivota. To ještě nevěděli, že je v tomto počtu čeká i celý nedělní zápas…

Přesto závěrečné minuty zvládl domácí tým slušně a nedovolil Karviné nadále navyšovat rozdíl ve skóre. Na zápas si našlo cestu velké množství fanoušků, kterým patří poděkování. I vzhledem k okolnostem je však nebyl domácí tým schopen potěšit lepším výkonem a výsledkem, když utrpěl porážku o 33 bodů (60:93).