72:64
(22:17, 16:19, 13:12, 21:16)
BK Vlci Žďár TJ Třebíč
Komentář k zápasu:

Po dlouhé době se třebíčský tým sešel v téměř kompletním složením. Avšak právě široká soupiska a delší pauza se podepsaly na třebíčském výkonu, když v jejich hře byla znát nesouhra.

Vstup do utkání byl z třebíčské strany povedený. Po úvodních vyrovnaných minutách přišel výborný třebíčský úsek a vedení 9:14. Žďár reagoval oddechovým časem po kterém předvedl povedenou sérii domácí tým a do konce první desetiminutovky překlopil vedení na svoji stranu (22:17).

Na začátku druhé čtvrtiny se třebíčští dotáhli na žďárský celek a nadále pokračoval vyrovnaný boj. Na domácím týmu bylo vidět, že mu pomohl sobotní zápas proti Černým Polím a působil více rozehraně. Po dvaceti odehraných minutách byli žďárští ve vedení o 2 body (38:36).

Bitva pokračovala i po změně stran. V polovině třetí čtvrtiny se hosté po delší době dostali do vedení. Domácí tým si ho ale úspěšnou trojkou rychle vzal zpět. Domácí tým působil více uvolněně. Velkou roli v tom hrál právě fakt, že na rozdíl od hostů se mohl spolehnout na střelbu z dálky.

Třebíčští se drželi neustále na dostřel. Své šance dostat se opět do vedení ale několikrát nevyužili. Mrzet je může především několik zahozených rychlých protiútoků. Do poslední periody vstupovali třebíčští se ztrátou 3 bodů (51:48).

Nadále pokračoval vyrovnaný průběh zápasu. Hostům vždy chyběl kousek, aby se dostali do vedení a tím dostali domácí tým pod tlak. Zlom pak nastal v polovině poslední části, ve které domácí sérii 9 bodů v řadě odskočili hostům. To třebíčské položilo a už se nezvládli dotáhnout zpět. Třebíčští basketbalisté tak již po několikáté v sezóně nedokázali vybojovat vyrovnaný zápas ve svůj prospěch a v důležitém souboji si připsali porážku 72:64.

Ve druhé lize je na programu opět třítýdenní pauza. Poté třebíčské áčko hostí na domácí palubovce těžké soupeře z Brna. Nejprve v sobotu tým SK Basket RENOCAR, který se po nepříliš přesvědčivém vstupu do soutěže rozjel k výborné sérii, když dokázal jako jediný tým porazit suveréna z Karviné. V neděli pak do Třebíče přijedou SK Žabovřesky, kterým patří třetí místo v tabulce.

Statistiky:
Jméno Body Trojky Trestné hody Fauly
CELKEM 64 3 30/21 ( 70%) 13
Cejpek Jakub 7   1/1 (100%) 2
Černý Daniel 3 1   3
Janík Jan 9   6/5 ( 83%) 2
Man Lukáš 0      
Novák Jakub 8   2/2 (100%) 1
Sladký Jan 4     1
Šeda František 2      
Šoula Jiří 15   10/9 ( 90%) 3
Štěpán Filip 3 1    
Vrtal Matěj 13 1 11/4 ( 36%) 1

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy