87:92 P
(19:21, 26:21, 16:19, 21:21, 5:10p)
TJ Třebíč Jiskra Kyjov

V neděli do Třebíče přicestovala Jiskra Kyjov, která stejně jako Třebíč bojuje v posledních týdnech s řadou absencí. Třebíčští chtěli napravit velmi nepovedený výkon, kterým se prezentovali na palubovce Kyjova v úvodu soutěže. Snahu třebíčským komplikoval fakt, že jim v utkání chyběl klasický střední rozehrávač. Na pozici křídla pak musel zaskakovat podkošový veterán Špaček.

První koš utkání sice dali hosté, ale třebíčští rychle otočili hru a šli do mírného vedení, které si ale ke konci čtvrtiny vzali hosté zpět (19:21). Ve druhé čtvrtině přišla asi nejlepší pasáž domácích, kdy rychlou hrou a přesnou střelbou šli do poločasového vedení (45:42).

Ve druhé polovině utkání už bylo na třebíčských vidět, že jim v úzké sestavě dochází síly. Třebíčští bojovali, ale nedokázali se soupeři utrhnout (61:61). Ve čtvrté čtvrtině se domácí začali dostávat do velkých problémů s fauly a Štěpána limitovali křeče.

Minutu před koncem hosté vedli už o 6 bodů, ale domácí předvedli heroickou koncovku a and-one akcí vyrovnal 4 vteřiny před sirénou domácí Šeda. V posledním útoku měli míč v rukou hosté, kteří tak měli šanci zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Nabídnutou šanci však nevyužili, když je domácí obrana nepustila ke střele. Zápas tak dospěl do prodloužení (82:82).

Vyrovnaný průběh pokračoval i v nastaveném čase. Zlom nastal až v poslední minutě ve které domácí tým už nepřidal žádný bod. Naopak hosté se dokázali prosadit a třebíčští tak nezvládli ani druhý prodlužovaný zápas v sezóně, když nakonec podlehli Kyjovu 87:92.

Další důležitý zápas čeká na třebíčské áčko po třítýdenní pauze. V neděli 12.2. odehrají velmi náročný zápas na palubovce žďárských vlků.

Mezitím v pátek 3.2. bude na programu další ročník basketbalového plesu, kam jsou všichni fanoušci zváni. Poslední volné vstupenky si můžete zajistit zde.