95:97 P
(18:10, 23:30, 20:30, 21:12, 13:15p)
TJ Třebíč UP Olomouc

Třebíčští do utkání výborně vstoupili. Pozorně bránili, v útoku si skvěle půjčovali míč a dostali se do rychlého vedení 13:2. Nastolené tempo však domácí nedokázali udržet a Olomouc do konce první části hru vyrovnala (18:10).

Vstup do druhé čtvrtiny naopak vyšel o poznání lépe hostující Olomouci, která se šňůrou 10 bodů v řadě bodově dotáhla na svého soupeře. Od té doby začala přetahovaná o každý koš, kdy se oba týmy pravidelně střídali ve vedení (41:40).

Olomoučtí střelci, kteří se už ve druhé čtvrtině začali zahřívat, naplno ukázali svoji formu v úvodu třetí čtvrtiny. Prvních pět košů = pět trojek a odskočení na dvojciferný bodový rozdíl. Třebíčským se podařilo zastavit nápor soupeře, ten si ale hlídal získaný náskok (61:70).

Třebíčští se nevzdali. Ve čtvrté čtvrtině začali přitápět pod kotlem a bod po bodu ukrajovali z náskoku hostujícího týmu. Zápas dospěl do nervy drásající koncovky. Olomouc byla ve vedení o 3 body, ovšem domácí měli poslední útok.

Po dobrém uvolnění se dostal ke střele D. Černý, avšak minul. Díky dobré aktivitě Kuby Nováka na útočném doskoku dostal ještě jednu šanci a tu už využil. S klaksonem poslal zápas do prodloužení a domácí hala bouřila (82:82).

Prodloužení bylo ovlivněno nepříjemným zraněním kolene R. Černého, kdy byla hra na několik minut přerušena. Oba týmy vypadly z tempa a v útoku nevolily dobrá řešení. Po dvou bodech na každé straně se tak šlo do dalšího prodloužení (84:84).

Do toho vlétl domácí tým ve velkém stylu a vypracoval si nadějný náskok 9 bodů. Hosté však předvedli „last minute“ návrat a třemi trojkami v řadě vyrovnali. Navíc poslední útok měli ve svých rukou, nejprve Kotala těžkou trojku neproměnil, ale míč se po nešťastném odrazu dostal k hostujícímu Tomešovi (autor 35 bodů, 9 trojek v utkání), který v poslední vteřině odhodil míč na koš, a ten po několika odrazech propadl domácí obroučkou a rozhodl o vítězství hostů (95:97).