87:75
(19:22, 18:19, 30:20, 20:14)
SK Žabovřesky TJ Třebíč

V sobotní večer hostily třebíčský tým na své domácí palubovce v hale Rosnička brněnské Žabovřesky. Přestože úvodní dva koše zápasu vsítil domácí tým, byli to hosté, kdo byl v začátku zápasu lepším týmem. Třebíčští pokračovali na vlně ze středečního povedeného pohárového utkání a rychle si vypracovali dvojciferný náskok. Nastolené tempo však nedokázali udržet po celou první čtvrtinu a Žabiny se dokázali svému soupeři vyrovnat (19:22).

Vyrovnaný průběh pokračoval i ve druhé čtvrtině zápasu. Třebíčský tým měl velmi povedené pasáže, především když se mu dařil rychlý přechod do útoku, ale brněnský celek dokázal vždy reagovat. Po dvaceti odehraných minutách byli třebíčští ve vedení o 4 body (37:41).

Jako klíčová se pro výsledek zápasu ukázala třetí čtvrtina. Brněnští střelci v této části zasypali konto třebíčských 6 úspěšnými trojkami a otočili skóre ve svůj prospěch (67:61).

Ve čtvrté čtvrtině se třebíčští sice snažili o návrat do zápasu, ale především kvůli útočnému trápení se jim to nedařilo. Neúspěšná byla i snaha v úplném závěru s taktickými fauly, když domácí tým měl velmi vysokou úspěšnost i z trestných hodů. Domácí Žabovřesky, kterým se doposud v rozehrané sezóně výsledkově daří, si tak připsali další vítězství (87:75).

Za zmínku pak stojí i velmi dobrý výkon rozhodčích.