75:64
(18:10, 12:27, 27:11, 18:16)
TJ Třebíč BK Vlci Žďár
Komentář k zápasu:

Program 6. kola druhé ligy skupiny C zavedl poprvé v sezóně třebíčské basketbalisty na domácí palubovku. Soupeřem jim byli žďárští Vlci a jednalo se o souboj dvou týmů, které neprožily výsledkově podařený start do soutěže.

Žďárský celek zareagoval na nepovedený úvod sezóny, který vyvrcholil domácí drtivou porážkou proti suverénovi z Karviné, výměnou trenéra. Zároveň tým posílilo několik zkušených, kvalitních hráčů (především z řad opor minulých sezón - Bubák, Strážnický, Vavřínek, Vencálek), a tak přijeli Vlci do Třebíče s velkým odhodláním připsat si první vítězství v sezóně.

Důležitosti zápasu si byli vědomí i třebíčští basketbalisté, kteří vstoupili do zápasu koncentrovaně a hned v úvodu si vypracovali náskok, který si udrželi po celou dobu první čtvrtiny (18:10).

Na povedenou první desetiminutovku však domácí v druhé čtvrtině navázat nedokázali. Hosté se rozehráli a rozstříleli (4 trojky), zatímco do hry domácího týmu se vkradla nervozita. Žďár tak během druhé čtvrtiny obrátil skóre ve svůj prospěch (30:37).

Během poločasové přestávky proběhlo slavnostní rozloučení s dvěma dlouholetými hráči Třebíče (Michal Čermák a Tadeáš Diviš) a trenérem Vladimírem Smitalem. Tato událost nabudila třebíčské hráče, kteří po změně stran vlétli na svého soupeře.

Zlepšení třebíčské hry vzešlo především z obrany. Třebíčští nedovolili svému rivalovi snadno skórovat a vyráželi do rychlých protiútoků. Řada z nich pak byla efektně zakončena. Velmi slušně zaplněné hlediště haly L. Pokorného tak mohlo sledovat další obrat v utkání, tentokrát však zpět ve prospěch domácího celku (57:48).

V závěrečné čtvrtině se hra vyrovnala. Třebíčští si i navzdory některým zbytečným ztrátám kontrolovali své vedení a dotáhli zápas do vítězného konce (75:64).

Další domácí utkání odehraje třebíčské áčko už tento sváteční pátek. V prvním kole Českého poháru hostí Kroměříž. Zápas začíná netradičně již od 15 hodin.

K dalším ligovým zápasům vyjedou třebíčští basketbalisté opět na venkovní palubovky, tentokrát brněnské, kde je čekají utkání proti Žabovřeskám a Podolí.

Statistiky:
Jméno Body Trojky Trestné hody Fauly
CELKEM 75 3 21/10 ( 48%) 15
Černý Daniel 6 2   1
Černý Radim 2     4
Janík Jan 16 1 2/1 ( 50%) 1
Novák Jakub 14     2
Sladký Jan 10   4/2 ( 50%) 3
Šeda František 9   8/1 ( 13%) 3
Štěpán Filip 6   3/2 ( 67%)  
Vrtal Matěj 12   4/4 (100%) 1

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy