64:117
(7:32, 21:23, 16:30, 20:32)
TJ Třebíč NH Ostrava

Ostravský tým, který má ke konci roku náročný program (den předtím zápas KNBL na půdě Olomoucka, další den účast dvou hráčů na All Star Game), nechal pro tento zápas odpočívat své největší hvězdy. Přesto od počátku utkání začal potvrzovat roli favorita. Domácím trvalo než si přivykli na tempo hostujících hráčů. Ostravští nekompromisně trestali každou chybu domácích a navíc je za první desetiminutovku zasypali osmi trojkami (7:32).

Svůj nejlepší výkon v zápase předváděl domácí tým ve druhé čtvrtině, kdy se osmělil v útoku a začal se více prosazovat. Bohužel proti kvalitní obraně ostravských se nevyvaroval i několika ztrát, které vedly k hostujícím protiútokům, ve kterých se činil především Belikov. Přesto ve druhé čtvrtině dokázali třebíčští držet s favoritem krok a rozdíl ve skóre se navýšil o pouhé dva body (28:55).

Po změně stran hostující Nová Huť opět spustila svoji trojkopalbu, ve které nejvíce vynikali Dedek a Janů (v utkání 8 a 6 trojek). Domácí hráči nestíhali pokrývat hostující střelce a ti stříleli s vysokou úspěšností. Náskok hostů tak začal opět narůstat. Po třech odehraných čtvrtinách se dostal přes hranici 40 bodů (44:85).

Zápas rychle plynul a nebyl rozkouskovaný, když na obou stranách bylo k vidění minimum faulů. Domácí tým k radosti zaplněného hlediště předvedl několik povedených akcí, a tak se za svůj výkon proti profesionálnímu týmu stydět nemusí. Ostrava, jejíž konto úspěšných trojkových pokusů se zastavilo na čísle 21, dokráčela k vysokému vítězství 64:117 a hladkému postupu.

Třebíčské áčko čekají hned první lednový víkend dvě domácí utkání druhé ligy proti celkům z čela soutěže. V sobotu utkání proti ostravskému Hladnovu a v neděli proti dosud neporažené Karviné.