59:85
(8:25, 10:24, 17:16, 24:20)
TJ Třebíč Sokol BK Chrudim

I přes zdravotní problémy, které v posledních týdnech komplikovaly přípravu třebíčských basketbalistů, se nakonec k zápasu sešla početná sestava domácích. Ta čelila zkušenému týmu z Chrudimi. Vzhledem k tomu, že v první polovině ligové soutěže na palubovce tohoto soupeře třebíčské áčko do poslední minuty sahalo po vítězství, cítili domácí šanci na úspěch.

Ta se však velice rychle rozplynula. Dva rychlé úspěšné tříbodové pokusy hostů v úvodu utkání jakoby předznamenaly, jak se celý zápas bude vyvíjet. Domácí se trápili na obou stranách hřiště. V útoku dělali příliš mnoho chyb, a když už si třebíčští vytvořili volnou pozici, nebyli schopní ji proměnit. Naopak v pohodě hrající hosté zakončovali s vysokou úspěšností a do konce první čtvrtiny si vytvořili pohodlný náskok (8:25).

Zlepšení v třebíčské hře nenastalo ani ve druhé části hry. Zápas pokračoval ve stejném duchu. Na třebíčských byla vidět nesehranost a v poločase už byl mezi oběma týmy propastný rozdíl 31 bodů (18:49).

Až po změně stran přišlo alespoň mírné zlepšení domácího týmu. Díky zvýšení bojovnosti na obranné polovině a pod košem soupeře dokázali třebíčští vyrovnat hru. Bohužel se nadále střelecky trápili, a to jim nedávalo naději něco se zápasem udělat. Před poslední čtvrtinou dokázali náskok stáhnout pouze o jediný bod (35:65).

Bylo tak jasné, že poslední čtvrtina už se bude pouze dohrávat. Třebíčští se v ní chtěli alespoň zlepšeným výkonem odrazit směrem k nedělnímu zápasu. To se částečně povedlo, když si připsali dílčí úspěch v podobě vyhrané čtvrtiny. Ani to však nepomohlo třebíčským odvrátit debakl, když konečné skóre skončilo 59:85 ve prospěch Chrudimi