78:68
(23:14, 22:18, 20:21, 13:15)
Tesla Pardubice TJ Třebíč

V sobotní odpoledne přijelo třebíčské áčko na palubovku pardubické Tesly. Oslabenou sestavu třebíčských posílili mladí odchovanci, sourozenci Novákové, kteří nastupují za juniorský a prvoligový tým BK Pardubice. Třebíčští využili brzkého příjezdu a dřívějšího příchodu do haly než domácí tým, aby oba noví hráči mohli absolvovat rychlokurz třebíčských útočných signálů.

Úvod utkání nabídl vyrovnanou hru. Zlom nastal ve druhé polovině prvního dějství, kdy dobře hrající Tesla odskočila třebíčským (23:14). Tato část zápasu se ukázala jako klíčová, protože od té doby si tento náskok domácí zkušeně kontrolovali. Třebíčští střídali dobré pasáže s těmi slabšími. A právě chyby hostů, dokázala Tesla trestat. V poločase tak Třebíč ztrácela 13 bodů (45:32).

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Tesla měla zápas pod kontrolou a veškeré snahy třebíčských o obrat dokázala odrazit. Před poslední desetiminutovkou drželi pardubičtí dvojciferný náskok (65:53).

Ani v závěrečné čtvrtině se nic nezměnilo. Domácí tým disponoval velkou silou pod košem, ale zároveň byl nebezpečný i zpoza trojkového oblouku, když hostující konto zatížil celkem 11 trojkami. Po zásluze tak dovedl zápas do vítězného konce v poměru 78:68.