65:47
(17:14, 18:14, 12:14, 18:5)
TJ Třebíč B Sokol Šlapanice

Domácí premiéru v Jihomoravské lize si o víkendu odbylo třebíčské béčko, které už třetí sezonu po sobě stoupá jihomoravskými soutěžemi vzhůru a na domácí palubovce drží čtyři roky trvající neporazitelnost. Posílen o pivota s dlouholetými druholigovými zkušenostmi, Honzu Milotu, nastoupil třebíčský tým v sobotu proti brněnským Šlapanicím, na kterých si chtěl spravit chuť po neúspěších z úvodních dvou zápasů v Jihlavě a Žďáru nad Sázavou.

Do utkání třebíčští hráči vstoupili agresivně a okamžitě šli do rychlého pětibodového vedení. Pak se ale hra vyrovnala a kapku klidu domácím dodal až Honza Sladký, který zakončil první čtvrtinu úspěšnou trojkou s klaksonem. V úvodu druhé čtvrtiny si šesti rychlými body poprvé vzal na svou stranu vedení tým Šlapanic, na což ale domácí obratem odpověděli šňůrou 9:0, čímž položili základ k poločasovému výsledku 35:28.

Také druhá polovina zápasu začala jako na houpačce a už ve třetí minutě hosté úspěšnou trojkou otáčeli na 36:37 ve svůj prospěch. Přetahovaná pokračovala a na konci třetí čtvrtiny měli jen mírně navrch třebíčští hráči v poměru 47:42. Úvod závěrečného dějství zvládli ale domácí skvěle. Za 7 minut hry povolili hostujícímu týmu pouze jediný koš a šňůrou 13:2 definitivně zlomili odpor Šlapanic. Vítězství 65:47 zpečetil košem s klaksonem skvěle hrající Petr Pavlas.